15. Gitarowy Rekord Guinnessa za nami!

Możliwość komentowania 15. Gitarowy Rekord Guinnessa za nami! została wyłączona Kultura

Na wrocławskim Rynku pojawiło się 6299 gitar, a zobaczył to cały świat. Choć nie udało się pobić rekordu z zeszłego roku, polski Rekord Guinnessa, który został ustanowiony w 2016 roku to ciągle – w skali świata – największy gitarowy rekord, ponad trzykrotnie większy, niż w przypadku analogicznego rekordu amerykańskiego.

1 maja duża scena na Rynku wypełniła się mistrzami gitary. Począwszy od Siedmiu Wspaniałych, Egona Poki, wzruszonego Leburna Maddoxa, Georga Drayera, Jelonka, Jana Borysewicza, Pawła Domagałę, po Grzegorza Skawińskiego i niespodziankę z ostatniej chwili – Dudleya Tafta.

Najmłodszym gitarzystą na scenie okazał się Wojtek Oliński, który zagrał Litlle Wing  w towarzystwie starszych kolegów. W nowych aranżacjach utworów Henrixa pojawili się także Wojciech Hoffman, Mietek Jurecki, David Price, Przemek Śledź, Sebastian Riedel, Ferenz  Tornocky, Greg Koch, Jacek Krzaklewski, Leszek Cichoński, Radek Cichoński, Waldek ACE Mleczko, Andrzej Macherek, Marek Popów, E-moll Kowalczyk, Andrzej Wodziński, „foxy ladys” czyli Magda Czwojda i Asia Dudkowska oraz wielu innych. Utwory Tadeusza Nalepy wspomnieli Robert Lubera, Andrzej Nowak, Piotr Nalepa.

Podczas Rekordu łączono się z innymi ośrodkami w Europie i na świecie, które w tym dniu także oddawały hołd Hendrixowi. Wszyscy, którzy nie dotarli do Wrocławia, mogli oglądać transmisję na żywo.

 Nie zabrakło konkursów na gitarę z byle czego oraz na najbardziej pomysłowe przebranie. Nagrano także materiał z myślą o DVD z udziałem wszystkich uczestników, a także portretowano gitarzystów na specjalnej rekordowej ściance.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone