230 mln zł na Aleje Wielkiej Wyspy

Komentarzy (0) Inwestycje

W przyszłym tygodniu Wrocławskie Inwestycje ogłoszą postępowanie przetargowe na budowę Alei Wielkiej Wyspy i mostu Wschodniego. To jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych we Wrocławiu.

Inwestycja będzie realizowana z budżetu miasta, a jej szacunkowy koszt wynosi 230 mln złotych. Ostateczna cena będzie podana jednak po wyłonieniu zwycięzcy przetargu. Postępowanie będzie prowadzone w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Otwarcie ofert powinno nastąpić na przełomie 2017 i 2018 r., a podpisanie kontraktu – wiosną 2018 r. Wykonawca będzie miał kilkanaście miesięcy na przygotowanie projektu. Nowy, 3,5-kilometrowy odcinek jednojezdniowej drogi powinien zostać otwarty na początku 2021 r.

– Największa trudność, czyli zdobycie decyzji środowiskowej już za nami. Jej uzyskanie zajęło nam 4,5 roku – powiedział na briefingu prasowym Zbigniew Komar, zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury i Gospodarki.

Aleja Wielkiej Wyspy połączy ul. Krakowską z ul. Mickiewicza. To inwestycja szczególnie ważna dla mieszkańców Wielkiej Wyspy, którzy zyskają połączenie z południem Wrocławia. Most Wschodni, który powstanie nad Odrą i Oławą, jest jedną z najbardziej potrzebnych i wyczekiwanych przepraw w mieście.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *