7. edycja Poland Business Run 2018

Możliwość komentowania 7. edycja Poland Business Run 2018 została wyłączona Sport

Po raz kolejny wystartuje we Wrocławiu największa w Polsce charytatywna sztafeta. Przedstawiciele firm oraz instytucji ze stolicy Dolnego Śląska staną na starcie 2 września 2018 r. Zapisy na bieg wciąż trwają.

Wrocław Business Run 2017 Fot. mat. organizatora

Trasa, podobnie jak w ubiegłym roku zostanie wytyczona w okolicach wrocławskiej Pergoli i liczyć będzie ok. 4 km. Firmowe sztafety wystartują już po raz czwarty we Wrocławiu. Na tegorocznych uczestników czeka aż 3 000 pakietów startowych.

–Żeby wystartować w biegu, wystarczy zebrać 5-osobową drużynę. Liczba miejsc jest jednak ograniczona i zapisy działają na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. W niektórych miastach miejsca kończą się naprawdę szybko, dlatego radzimy nie zwlekać z rejestracją – mówi Marta Hernik, Global Project Manager Poland Business Run.

Poland Businesee Run w liczbach:

W zeszłym roku w całej Polsce frekwencja przekroczyła rekordową liczbę 20 000 biegaczy, a 2300 z nich rywalizowało na wrocławskiej Pergoli. Dzięki tak dużemu zaangażowaniu Fundacja Poland Business Run zebrała ponad 1,6 mln złotych, które przeznaczono na pomoc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Podczas wrocławskiej edycji zebrano aż 180 130 zł, które zostały przekazane lokalnym beneficjentom.

– Aby wrócić do sprawności nasi podopieczni potrzebują drogiej rehabilitacji i protez. Są to koszty rzędu kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych. Większości osób trudno jest zdobyć takie fundusze, dlatego zwracają się z prośbą o pomoc do fundacji takich, jak nasza. Biegnąc z nami w tym roku, uczestnicy sztafety będą mogli »postawić na nogi« aż kilkadziesiąt osób – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Bieg organizowany jest równocześnie w ośmiu miastach w Polsce. Oprócz Wrocławia będą to Kraków, Gdańsk, Łódź, Poznań, Warszawa, Katowice oraz Lublin.

UWAGA: Żeby zgłosić swoją drużynę, wystarczy zarejestrować się na stronie www.wroclawbusinessrun.pl oraz wpłacić opłatę startową w wysokości 350 zł netto za drużynę.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone