Working Together we Wrocławiu – Jak pracować z obcokrajowcami

Możliwość komentowania Working Together we Wrocławiu – Jak pracować z obcokrajowcami została wyłączona Aktualności, Biznes, It, Praca

Już w poniedziałek, 21 października. wielki finał ogólnopolskiej inicjatywy Working Together. Przedstawiciele największych korporacji działających we Wrocławiu będą dyskutować o międzynarodowym środowisku w biznesie, jego znaczeniu dla pracowników i pracodawców. Jest o czym, szacuje się bowiem, że aż 90 procent centrów usług dla biznesu działających w Polsce zatrudnia osoby z zagranicy – głównie z Ukrainy, Włoch i Hiszpanii.

Cityspace_Nobilis-3 fot. AdobeStock, City Space

Według danych ABSL 90 proc. centrów usług dla biznesu działających w Polsce zatrudnia pracowników z zagranicy. Te osoby pochodzą z ponad 50 krajów świata. W branży usług biznesowych w Polsce najliczniejsze grupy stanowią Ukraińcy, Włosi, Hiszpanie i Hindusi. Zatrudnienie znajduje także spora grupa Niemców, Francuzów, Brytyjczyków i Białorusinów.

Aby przyjrzeć się wartości międzynarodowego środowiska dla firm i samych pracowników, ABSL organizuje w październiku ogólnopolską inicjatywę Working Together, w którą zaangażowane są największe firmy z sektora usług biznesowych działające w Polsce. Zdaniem organizatorów wielonarodowość jest jedną z najbardziej charakterystycznych cech tego sektora, widoczną w szczególności w największych ośrodkach usług biznesowych w kraju. Jednym z takich ośrodków jest Wrocław, gdzie Working Together będzie miało finał 21 października. Miejscem wydarzenia jest CitySpace w Nobilis Business House, przestrzeń z biurami serwisowanymi do wynajęcia, w której na co dzień pracują osoby z różnych stron świata.

W stolicy Dolnego Śląska zaplanowano debatę, w której udział wezmą przedstawiciele 19 dużych korporacji z różnych branż, które łączy sektor „shared service” (usług wspólnych): BNY Mellon, Credit Suisse, Olympus, HP, Infor, Qiagen i inne. Wydarzenie koordynuje Credit Suisse.

– Osoby z różnych krajów, z różnymi doświadczeniami kulturowymi tworzą międzynarodowe zespoły, współpracujące sprawnie i skutecznie. W Credit Suisse wspieramy pracowników z zagranicy, pomagamy im odnaleźć się w Polsce i we Wrocławiu – mówi Katarzyna Józefiowicz, dyrektor zarządzający Credit Suisse Wrocław i prezes zarządu Credit Suisse (Poland) sp. z o. o. – Celem poniedziałkowego spotkania jest wymiana doświadczeń oraz analiza obecnej sytuacji w środowisku korporacyjnym i przy udziale miasta Wrocław.

Wartość obcokrajowców w biznesie zna Magdalena Śnieżek, regional manager CitySpace, gdzie działa kilka międzynarodowych firm, głównie z sektora IT:

– Pracownicy z zagranicy mają duże umiejętności, a ich kompetencje, wiedza i doświadczenie wspierają rozwój firm działających w naszym kraju. Są siłą zarówno doświadczonych gigantów, jak i mniejszych przedsiębiorstw oraz start-upów, które znalazły u nas miejsce i prężnie rozwijają działalność. Zbliżająca się debata zapowiada się bardzo ciekawie.

Working Together_AdobeStock_2 fot. fot. AdobeStock, City Space

CitySpace, które pomaga w organizacji Working Together we Wrocławiu, to nowoczesne i w pełni umeblowane biura – prywatne przestrzenie open space i autonomiczne gabinety – do wynajęcia w dowolnych konfiguracjach i na wyłączność. To również przestrzenie współdzielone takie jak wyposażone kuchnie i recepcja. Dzięki współpracy z profesjonalistami przestrzeń jest zaaranżowana zgodnie z najnowszymi trendami eleganckiego i minimalistycznego wystroju. Nowoczesny design sprzyja kreatywności i komfortowi pracy. CitySpace działa we Wrocławiu w dwóch lokalizacjach: w Aquarius Business House i w Nobilis Business House.

CitySpace_Nobilis Business House fot. AdobeStock, City Space

CitySpace tworzy przestrzeń, w której pracuje się wygodniej, przyjaźniej i nowocześniej. To przestrzeń biurowa skrojona na miarę. Będąc polskim operatorem elastycznych powierzchni biurowych CitySpace dysponuje jedną z największych sieci lokalizacji w całym kraju. Zarządza biurami serwisowanymi, biurami hybrydowymi i wirtualnymi, a także salami konferencyjnymi i salami spotkań. CitySpace wybiera biurowce, które spełniają najwyższe standardy techniczne. W wyjątkowych lokalizacjach tworzy ergonomiczne, inteligentne miejsca pracy blisko wszystkiego, czym żyje miasto; blisko spotkań, zakupów, restauracji i kawiarni, a także kultury.

materiały prasowe: Ada Kondratowicz

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone