Biegnij i pomagaj – przygotuj się do Poland Business Run we Wrocławiu

Możliwość komentowania Biegnij i pomagaj – przygotuj się do Poland Business Run we Wrocławiu została wyłączona Aktualności, Sport

3 września rusza 12. edycja popularnej sztafety biznesowej Poland Business Run. Zapisy trwają do 31 maja, ale już teraz zgłosiło się ponad 22 tys. biegaczy. Dzięki formule wirtualnej do inicjatywy można dołączyć z każdego miejsca w Polsce i na świecie. Jak przygotować się do biegu we Wrocławiu?

Poland Business Run fot. mat. organizatora

Poland Business Run fot. mat. organizatora

Dolny Śląsk jest silnie związany z Poland Business Run – co roku biegacze wspierają beneficjentów m.in. z Wrocławia i okolic. Podczas tej edycji w tym gronie znalazła się pani Patrycja, która przeszła mastektomię i musiała poddać się chemioterapii, radioterapii i hormonoterapii. Jako przedszkolanka grupy 3-latków i mama Hani potrzebuje turnusu rehabilitacyjnego, aby odzyskać pełnię sił.

Poland Business Run to nie tylko okazja do pomocy, ale również doskonały sposób, aby zadbać o swoje zdrowie. Regularna aktywność fizyczna zwiększa wydolność tlenową, spala kalorie i poprawia ogólną kondycję organizmu, co przekłada się na lepsze samopoczucie.

Wrocław oferuje malownicze trasy biegowe, na których można zacząć lub kontynuować swoją przygodę z bieganiem. Dzięki licznym parkom i rzece, która wije się przez niemal całe miasto, każdy może znaleźć w pobliżu zamieszkania miejsce do przyjemnej przebieżki.

Park Zachodni dla spragnionych kontaktu z naturą

Park Zachodni to miejsce, które warto wziąć pod uwagę podczas przygotowań do biegu charytatywnego. Oferuje wiele różnorodnych tras biegowych, w tym tzw. ścieżki zdrowia. Jest to miejsce dobrze przygotowane do biegania dzięki szutrowej nawierzchni, odpowiedniej dla początkujących biegaczy. Trasy w Parku Zachodnim są różnej długości i trudności, dzięki czemu każdy znajdzie tam coś dla siebie. Dla mieszkańców zachodniego Wrocławia preferujących twardą nawierzchnię polecamy trasę rowerową przy Hali Orbicie.

Bieg nad wodą po wschodniej stronie Wrocławia

Dla tych, którzy cenią otoczenie rzeki, doskonałym miejscem na bieganie może być wschodnia strona miasta. Początkiem trasy będzie w tym przypadku Most Grunwaldzki, który jest łatwo dostępny również z północnej części miasta. Z Odrą łączy się tam rzeka Oława, wzdłuż której ciągnie się malownicza promenada. Następnie, ponad czterokilometrowy odcinek prowadzi przez Park na Niskich Łąkach, z którego można skierować swoje sportowe buty do Kładki Zwierzynieckiej. Po okrążeniu ZOO trasa kończy się przy Moście Zwierzynieckim.

Zielone wysypy na południu

Na południu Wrocławia znajdują się liczne parki, które tworzą malownicze punkty na trasie biegowej. Mieszkańcy tej części miasta mogą przykładowo rozpocząć trening w Parku Generała Władysława Andersowa, gdzie znajdują się wygodne, szerokie alejki. Tuż obok, po drugiej stronie ulicy, mieści się Park Skowroni z deptakiem pieszo-rowerowym. Dobiegając do Kliniki „Przylądek Dobrej Nadziei”, można zawrócić do punktu startowego lub udać się do pobliskiego Parku Południowego. Szutrowe ścieżki prowadzą wokół stawu i przez urokliwe mostki. Cała trasa wynosi ok. 4,5 km.

Poland Business Run cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem w całej Polsce. To właśnie od liczby drużyn zależy, ilu beneficjentów otrzyma pomoc w tym roku, dlatego zapraszamy do zapisów, które nadal trwają. Choć bieg jest skierowany głównie do biznesu, w sztafecie mogą uczestniczyć wszystkie osoby, które zgłoszą swoją drużynę. To dobra okazja, aby integrować się ze znajomymi z pracy lub spotkać z przyjaciółmi podczas letnich treningów – mówi Agnieszka Pleti, prezez Fundacji Poland Business Run.

Aktywność w Poland Business Run będzie można zrealizować 3 września aż do godziny 20:00. W biegu mogą uczestniczyć drużyny, które zarejestrują i opłacą swój udział w wydarzeniu na www.polandbusinessrun.pl.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Poland Business Run. Sponsorami Strategicznymi zostały firmy: UBS, Standard Chartered, Enea.

źródło informacji: Fundacja Poland Business Run

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone