Brave Kids: Dzieci z całego świata są już we Wrocławiu i Siechnicach

Możliwość komentowania Brave Kids: Dzieci z całego świata są już we Wrocławiu i Siechnicach została wyłączona Aktualności, Kultura

Od 2009 roku Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła organizuje projekt Brave Kids. Tegoroczna edycja projektu jest rekordowa pod wieloma względami. Do Polski przyjedzie ponad 1500 dzieci z różnych krajów świata między innymi Kenia, Indie, Iran, Nepal, Gruzja, Izrael, Maroko, czy Kambodża. Będą uczestniczyły we wspólnym projekcie artystyczno-edukacyjnym pod nazwą Brave Kids, który zakończy się wyjątkowym i jedynym spektaklem finałowym 8 lipca.

Brave Kids fot. mat. prasowe

Miasta, które przyjmą dzieci to: Radziejowice, Przemyśl, Rzeszów, Wrocław, Wałbrzych, Leszno, i Siechnice

Grupy artystyczne z dwudziestu krajów przez dwa tygodnie będą uczyć siebie nawzajem tańców, pieśni czy teatru. Towarzyszyć im będzie zespół instruktorów artystycznych oraz wolontariuszy: we Wrocławiu Jacek Timingeriu i Mateusz Godlewski, a w Siechnicach Mary Sadowska i Sebastian Frodyma. Wszystko po to, aby sto pięćdziesięcioro z nich mogło przygotować się do pierwszego spotkania z profesjonalną sceną i kilkutysięczną publicznością podczas wielkiego finałowego spektaklu, który już 8 lipca odbędzie się we Wrocławiu.

Dzieci przez kilka tygodni wspólnych zajęć dzielą się swoimi wyjątkowymi doświadczeniami i talentami. Efektem jest barwny, niezwykle radosny i efektowny pokaz, będący kolażem wielu odmiennych kultur, tradycji i emocji. W ten sposób uczą się nawzajem współpracy, a także szacunku do różnorodności i drugiego człowieka – mówi Iwona Frydryszak, producent Brave Kids.

Brave Kids fot. mat. prasowe

Brave Kids organizowany jest od 2009 roku przez Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Tegoroczna edycja projektu jest rekordowa pod wieloma względami. Do Polski przyjedzie ponad 1500 dzieci z takich krajów jak Kenia, Indie, Iran, Nepal, Gruzja, Izrael, Maroko, czy Kambodża. Jednymi z miast goszczących są Wrocław i Siechnice, dla których mieszkańców to również będzie wyjątkowe wydarzenie.

Brave Kids to ogromne emocje i możliwość obcowania z ich najczystszą formą.

– Dzieci, mieszkając w Polskich domach, mogą poznać tradycje i przeżyć niezapomnianą przygodę. – mówi Anna Składowska opiekunka projektu z Centrum Kultury w Siechnicach. – Dla wszystkich – zarówno Polaków, jak i ich gości – to wyjątkowe spotkanie z zupełnie odmiennym światem, a przede wszystkim lekcja szczodrości i cierpliwości. To procentuje przyjaźniami na całe życie – zaznacza Agnieszka Ćwieląg, koordynatorka wrocławskiej edycji.

Przez najbliższe dwa tygodnie dzieci będą w grupach przygotowywały razem spektakle. Na początku lipca spotkają się w podwrocławskich Obornikach Śląskich, gdzie połączą swoje siły. Wydarzeniem wieńczącym kilkutygodniową pracę wszystkich uczestników Brave Kids będzie finałowy spektakl, który odbędzie się 8 lipca o godz. 17:00 we wrocławskiej Hali Stulecia. Bilety na koncert są już w sprzedaży, a ich ceny zaczynają się od 25 złotych.
Cały dochód z projektu przeznaczany jest na rozwijanie umiejętności uczestników projektu i spełnianie ich marzeń.

Wydarzenia towarzyszące Brave Kids we Wrocławiu:

– 18.06 Występ dla uczniów w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących, ul. Dworska 6, godz. 10:00
– 20.06 Pokazy grup Brave Kids Reunion z Indii, Nepalu, Gruzji i Polski w Teatrze Polskim, ul. G. Zapolskiej 3, godz. 17:30

– 22.06 Międzynarodowe spotkanie Brave Kids Reunion „Zmiana poprzez sztukę – relacje z Gruzji i Indii”, Dolnośląska Szkoła Wyższa, ul. Strzegomska 55, sala 308, godz. 18:00
– 23.06 Wielka Parada Brave Kids Wrocław, Rynek – Wyspa Słodowa, godz. 13:00-16:00
– 29.06 Spektakl Finałowy Brave Kids Wrocław, CKWZ, ul. Chociebuska 4-6, godz. 18:00

Wydarzenia towarzyszące Brave Kids w Siechnicach:

24 czerwca, Wielokulturowa Parada Brave Kids, start Centrum Kultury w Siechnicach, godz. 13:30
29 czerwca – Spektakl Finałowy Brave Kids Siechnice grup z Iranu, Indii i Nepalu (Park przy Gimnazjum), godz. 17:30

Więcej informacji: www.bravekids.pl

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone