Centrum Materialise w Bielanach Wrocławskich już otwarte

Możliwość komentowania Centrum Materialise w Bielanach Wrocławskich już otwarte została wyłączona Biznes, firma tygodnia, galeria, Inwestycje, Praca

W Bielanach Wrocławskich oficjalnie otwarto nowoczesne Centrum Kompetencji Technologii Druku 3D Materialise S.A. – lidera branży oprogramowania i technologii przyrostowych. Jest to największa tego typu firma w kraju.

W uroczystości otwarcia Centrum udział wzięli m.in. marszałek województwa dolnośląskiego, Cezary Przybylski oraz prezes DAWG, Beniamin Noga.

Poza Polską Materialise ma także zakłady produkcyjne w Niemczech, Czechach i Belgii, gdzie w sumie pracuje 150 maszyn. W Centrum w Bielanach ma być zamontowanych docelowo kolejnych 80 urządzeń, produkujących w technologii SLS, czyli selektywnego spiekania laserowego proszków poliamidowych. Drukowane tu będą głównie detale prototypowe dla przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego, tworzyw sztucznych i AGD.

Jak podkreślał na konferencji prasowej prezes firmy, Wilfried Vancraen, to, co przyciągnęło Materialise na Dolny Śląsk, to nie tylko możliwość zakupienia lokalnej firmy, doskonała lokalizacja czy przychylność ze strony lokalnych samorządów, ale także wsparcie, jakie spółka otrzymała m.in. od Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej i jej Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera. Firma liczy również na współpracę z dolnośląskimi uczelniami technicznymi, które kształcą potencjalnych pracowników i współpracowników dla tej branży.

Belgowie zainwestowali w projekt około 10 milionów euro. Obecnie w centrum pracuje 60 osób, spółka przewiduje jednak dalsze zatrudnianie specjalistów w tej branży. Kubatura budynku pozwala na rozwój bez dodatkowej rozbudowy, ponieważ w tej chwili wykorzystywanych jest 50% jego powierzchni.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone