Czy dolnośląskie firmy zbudują w Gruzji inwestycje?

Możliwość komentowania Czy dolnośląskie firmy zbudują w Gruzji inwestycje? została wyłączona Biznes

O udziale dolnośląskich przedsiębiorstw w rozbudowie infrastruktury  w Gruzji (budowa stadionu piłkarskiego w Batumi, rozbudowa ośrodka narciarskiego w Goderdzi, czy budowa szpitala w Adżarii), rozmawiano podczas spotkania w Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej we Wrocławiu.

wizualizacja/mat. prasowe

W spotkaniu udział wzięła delegacja Autonomicznej Republiki Adżarii, która między innymi odwiedziła polskie kurorty – Szklarską Porębę i Jakuszyce. Goście spotkali się także z przedstawicielami samorządowymi aby omówić obszary dalszej współpracy między regionami.

Gruzini widzą duże możliwości udziału polskich przedsiębiorców i inwestorów w tak szerokim przedsięwzięciach budowlanych jak rozbudowa ośrodka narciarskiego Goderdzi z bazą noclegową na tysiąc miejsc czy budowa stadionu piłkarskiego z parkingiem dla ok. tysiąca samochodów. Obiekty mają powstać do końca 2020 roku.

Goderdzi – The new Ski resort in Georgia (Caucasus)

O współpracy naszych regionów:

– Przed nami kolejne kroki we wzajemnych relacjach. Już w kwietniu będziemy gościli w Gruzji dolnośląskich przedsiębiorców. Będziemy pomagali w nawiązywaniu kontaktów handlowych pomiędzy naszymi i waszymi firmami. Dla nas kluczowe są te z branży budowlanej, energetycznej i turystycznej– zaznacza Ramaz Bolkvadze, Minister Finansów i Gospodarki Autonomicznej Republiki Adżarii.

 

– Jako samorząd jesteśmy bardzo otwarci na współpracę z Gruzją, nie tylko gospodarczą. Przypomnę, że pierwsze umowy z Autonomiczną Republiką Adżarii podpisaliśmy dwa lata temu. Ich efektem jest m.in. współpraca pomiędzy Państwowym Uniwersytetem w Batumi a naszymi uczelniami w zakresie wymiany studentów i kadry naukowej, współpraca w obszarze kultury czy niezwykle szeroka w zakresie ochrony zdrowia– podkreśla Karol Przywara, dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą UMWD.

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone