Dialog i synergia kluczem do sukcesu! Relacja z panelu dyskusyjnego w Świdnicy

Możliwość komentowania Dialog i synergia kluczem do sukcesu! Relacja z panelu dyskusyjnego w Świdnicy została wyłączona Aktualności, Inwestycje, Samorząd

Dialog, wspólne cele i kooperacja są drogą do sukcesu. Potwierdzili to uczestnicy spotkania, które odbyło się 23 stycznia w Świdnicy w ramach projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu”. Udział w nim wzięli przedstawiciele samorządu oraz lokalnych instytucji otoczenia biznesu ze Świdnicy i Trutnova.

Projekt „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu” – panel dyskusyjny fot. mat. prasowe

Śniadanie biznesowe połączone z panelem dyskusyjnym miało miejsce w Hotelu Red Baron. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu ze Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości, Sudeckiego Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych, Dolnośląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, Sudeckiej Izba Przemysłowo-Handlowej. 

Celem spotkania było zaprezentowanie swojej działalności, realizowanych projektów oraz poszukiwanie zbieżnych celów w zadaniach. Uczestnicy dyskusji przyznali, że połączenie sił i współpraca są konieczne i prowadzą do efektu synergii. Integracja wielu podmiotów może bowiem przerodzić się w sukces, znacznie większy niż w przypadku działania w pojedynkę.

Panel dyskusyjny był okazją do wskazania ścieżek współpracy w polsko-czeskim przedsięwzięciu prowadzonym od marca ubiegłego roku.

Realizujemy działania mające na celu wypracowanie narzędzi, ale również platformy komunikacji i współpracy różnych ośrodków, instytucji i przedsiębiorców – mówiła na temat projektu „Razem dla Biznesu” Anna Skrzypacz, dyrektor Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Gospodarczego UM w Świdnicy.

W ramach projektu przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu mogą znaleźć płaszczyzny do efektywnej współpracy z przedsiębiorcami, a także młodzieżą szkolną. Seminaria, panele dyskusyjne, czy targi po obu stronach granicy są okazją do pozyskiwania kontaktów i wchodzenia we współprace biznesowe.

W spotkaniu udział wzięła również Beata Moskal – Słaniewska, Prezydent Miasta Świdnicy, która podkreśliła, że współpraca z Czechami należy do wzorcowych i liczy na to, że obie strony w dalszym ciągu będą się tak samo angażować we wspólnie realizowane przedsięwzięcia i projekty.

Gośćmi panelu byli również reprezentanci Czeskiej Izby Gospodarczej w Nachodzie. Jej dyrektor, Franciszek Molik zaprezentował działalność izby, możliwości tworzenie sieci kontaktów i nawiązywania międzynarodowej współpracy.

Projekt „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Współpracy Transgranicznej 2014 – 2020 Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

RELACJA FOTO:

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone