Made in Wrocław 2020 – Czym zajmują się wrocławskie startupy?

Możliwość komentowania Made in Wrocław 2020 – Czym zajmują się wrocławskie startupy? została wyłączona Aktualności, Biznes, It

Na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu jeden startup przypada na 4,5 tysiąca mieszkańców, co oznacza, że to właśnie w naszym regionie występuje największe zagęszczenie młodych firm technologicznych w Polsce! Czym dokładnie zajmują się wrocławskie startupy? Okazją do ich poznania będzie wydarzenie Made in Wrocław 2020, które startuje już 20 października.

Czym zajmują się wrocławskie startupy fot. Made in Wrocław

Wrocławskie startupy działają i odnoszą sukcesy w wielu sektorach rynku. Szczególnie wyróżniają się te związane z technologiami wykorzystywanymi w przemyśle 4.0, czy branżami takimi jak biotechnologia i medtech. Nie bez powodu raport „The Polish Tech Scene. 5 Years” wydany przez Startup Poland określa Wrocław jako Polską Dolinę Krzemową.

IT, VR, aplikacje mobilne – czyli konik wrocławskich startupów
Dużą częścią wrocławskiego ekosystemu startupowego są firmy, które specjalizują się w wirtualnej rzeczywistości, tworzeniu różnego typu aplikacji mobilnych, czy też rozwiązań pozwalających na przetwarzanie danych. Okazją do ich poznania będą bezpłatne, wirtualne targi Made in Wrocław 2020, które odbędą się 22 października 2020 r. Wszyscy uczestnicy targów będą mieli okazję do zapoznania się z tym, nad czym aktualnie pracują firmy takie jak: ProxiGroup, VRinHR, Wheelme, VR TierOne, Sambbler, Giant Lazer, EMYS, Meeting Application czy byteLAKE.

– Jako marka EMYS chcemy być blisko ludzi, pokazywać naszą otwartość na rozmowę i tworzenie relacji. Made in Wrocław jest przestrzenią, w której jesteśmy w stanie we wspaniałej atmosferze wyjść do potencjalnych partnerów i klientów. To wydarzenie, podczas którego czujemy, że jesteśmy częścią czegoś większego – wspólnoty wrocławskiego biznesu – komentuje Michał Dziergwa z firmy EMYS.

Dla lokalnych startupów październikowe targi będą też szansą na wymianę doświadczeń z innymi.

– Dla nas Made in Wrocław to szansa nie tylko na pokazanie naszego produktu, ale też promocję naszych osiągnięć z ostatniego roku. To też wspaniała okazja do spotkania się z innymi wrocławskimi przedsiębiorcami – opowiada Adrian Czyczerski z Meeting Application, firmy, która stworzyła aplikację, wykorzystaną do zorganizowania wirtualnych targów Made in Wrocław 2020.

Czym zajmują się wrocławskie startupy fot. Made in Wrocław (2)

Biotechnologia i medtech, czyli wyjątkowe innowacje
Wrocławskie startupy, które pędzą ku międzynarodowym sukcesom, dynamicznie działają również w obszarze biotechnologii i medtech. Pracują nad przełomowymi terapiami lekowymi, ale też sprzętem i aplikacjami usprawniającymi proces leczenia czy opiekę medyczną. Na Made in Wrocław 2020 będzie można spotkać m.in. spółkę Biotts, która tworzy autorskie technologie transportu substancji leczniczych i receptury leków w obszarze dermatologii, onkologii i diabetologii, firmę Mikrovolt specjalizującą się w projektowaniu zabiegowych urządzeń medycznych dla lekarzy chirurgów dermatologów oraz spółkę Infermedica tworzącą aplikacje oparte na sztucznej inteligencji (AI), pozwalające na wstępne diagnozowanie pacjentów.

– Made in Wrocław to doskonała okazja do zbudowania relacji z lokalną społecznością oraz potencjalnymi kandydatami chcącymi dołączyć do zespołu Infermedica i pomagać pacjentom przez tworzenie technologii do wstępnej diagnostyki medycznej opartej na sztucznej inteligencji (AI) – opowiada Michał Urbanowicz z Infermedica.

Tak szeroki przegląd działalności lokalnych startupów to też dowód na to, że Wrocław to miasto innowacji, w którym nauka i biznes są sobie niezwykle bliskie.

– Wrocław jest idealnym miejscem dla innowacyjnego biznesu ze względu na dostęp do szerokiego zaplecza naukowego, które kształci świetnych specjalistów gotowych rozwiązywać problemy w kreatywny i niestandardowy sposób – podsumowuje Urbanowicz.

Czym zajmują się wrocławskie startupy fot. Made in Wrocław (3)

Made in Wrocław odbędzie się między 20 a 22 października 2020 r. Bezpłatna, wirtualna konferencja poświęcona wyzwaniom, przed którymi stoi dziś biznes potrwa trzy dni, a bezpłatne targi odbędą się ostatniego dnia – 22 października 2020 r. Rejestracja na oba wydarzenia możliwa jest na www.made-in-wroclaw.pl. Wydarzenie organizowane jest przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Miasto Wrocław. Partnerami Merytorycznymi Made in Wrocław 2020 są 3M, FANUC Polska, Whirlpool Company Polska Sp. z o.o., GlobalLogic, ITCorner, SoDA oraz MPWiK Wrocław, a patronat strategiczny nad wydarzeniem objęło Hays Poland, CBRE, mBank private banking oraz firma doradcza JP Weber. Partnerami Made in Wrocław 2020 są Hala Stulecia, ZOO Wrocław, Aquapark Wrocław, SmartCity, Stadion Wrocław, Wrocławski Park Technologiczny, Port Lotniczy Wrocław.

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone