Dobry czas dla Strzegomia

Możliwość komentowania Dobry czas dla Strzegomia została wyłączona Aktualności, Samorząd

Gmina Strzegom od wielu lat intensywnie się rozwija. Ostatni rok jest tego świetnym przykładem

 

Strzegom centrum multimedialne w CAS Karmel fot. mat. prasowe

 

– Gmina rozwija się w zaskakującym tempie. Jest coraz ładniej i coraz lepiej nam się tu żyje – mówią mieszkańcy, którzy na potwierdzenie swoich słów wskazują na inwestycje zrealizowane, nie tylko w ostatnich latach, ale także w ostatnim roku.

Bez wątpienia wielkim sukcesem było otwarcie krytej pływalni „Delfinek”, z której dziś korzystają nie tylko dzieci, ale także i seniorzy. To tu odbywają się lekcje pływania i zajęcia z aquaerobiku, cieszące się dużym zainteresowaniem. Wiele pozytywnych opinii pada również pod adresem „Alei Rzeźb”, która stała się miejscem spacerów całych rodzin. Jej dopełnieniem jest multimedialne centrum informacji, zlokalizowane w CAS „Karmel”.

fot. mat. prasowe

Ostatnie miesiące to także duże przedsięwzięcia związane z oświatą. Termomodernizacji doczekały się strzegomskie szkoły i przedszkola, a nowo budowane przedszkole z oddziałem żłobkowym przy ul. Kościuszki będzie pierwszym tego typu obiektem w gminie, zbudowanym w technologii pasywnej. Również po raz pierwszy w Strzegomiu zorganizowano imprezę skierowaną do najmłodszych pn. Miasto Dzieci.

Istotna jest także poprawa infrastruktury. Całkowicie swoje oblicze zmieniły ulice Olszowa, Piłsudskiego i Kwiatowa. Przy garażach, w okolicy nowo budowanego przedszkola w Strzegomiu, wyłożono nawierzchnię szutrową kostką granitową. W porozumieniu z powiatem świdnickim, wyremontowano chodniki na wsiach. W Rogoźnicy dokonano przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Wyremontowano drogi w Tomkowicach i Kostrzy.

Duże zadania realizowane są na terenach wiejskich. W Goczałkowie Górnym, Morawie i Żelazowie od podstaw zostaną wybudowane nowe świetlice. Natomiast w Grochotowie na potrzeby świetlicy zostanie zaadaptowany budynek. Pełną parą idzie budowa centrum aktywności w Jaroszowie oraz przebudowa budynku na mieszkania socjalne. W Godzieszówku i Skarżycach wybudowano strefy aktywności z placami zabaw i siłowniami zewnętrznymi. Ulice oświetlają natomiast nowoczesne lampy hybrydowe.

W gminie niweluje się również wieloletnie zaniedbania, czego efektem jest np. remont podwórka w Strzegomiu między ulicami Boh. Getta i Świdnicką. Ostatni czas to ogromna przemiana Grabów, które z każdym tygodniem stają się coraz bardziej przyjaznym miejscem do mieszkania. Podczas codziennego spaceru po mieście łatwo można dostrzec, jak szare i zniszczone elewacje kamienic zmieniają się w estetyczne i kolorowe. Takim działaniom bez wątpienia sprzyja konkurs „Odnów i wygraj”. Gmina wychodzi naprzeciw najbardziej potrzebującym, czego wyrazem jest otwarcie lokalu readaptacyjnego w Strzegomiu.  Dodajmy jeszcze, że w tym roku na inwestycje zaplanowano ponad 50 mln zł.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone