Dolnośląscy przedsiębiorcy z kontraktami w Gruzji

Możliwość komentowania Dolnośląscy przedsiębiorcy z kontraktami w Gruzji została wyłączona Inwestycje

Kontrakt na dostawy dla gruzińskiego sektora militarnego, sprzedaż ekologicznych sadzonek borówek czy otwierające się możliwości współpracy pomiędzy agencjami HR-owymi – to pierwsze efekty kończącej się w Gruzji misji gospodarczej organizowanej przez Urząd Marszałkowski oraz Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej.

fot. materiały prasowe

Na konferencji w Tbilisi i Batumi przedstawiciele samorządu Dolnego Śląska zaprezentowali ofertę gospodarczą naszego regionu a przedsiębiorcy odbyli rozmowy z potencjalnymi kontrahentami.

– To druga misja gospodarcza przedstawicieli naszego regionu w Gruzji i z satysfakcją mogę stwierdzić, że była bardzo owocna. Dwie firmy wyjeżdżają z Gruzji z podpisanymi wstępnymi umowami, inne będą kontynuować podjęte tu rozmowy handlowe i negocjacje, pozostałe poznały potencjał rynku gruzińskiego i możliwości jakie stwarza w innych krajach azjatyckich. Jesteśmy bardzo zadowoleni i już planujemy kolejne kroki w naszych wzajemnych relacjach, nie tylko gospodarczych – podsumowuje Hubert Papaj, prezes Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej.

Najwięcej powodów do zadowolenia ma spółka FIAB z Kątów Wrocławskich, zajmująca się produkcją maszyn zgrzewających technologią wysokiej częstotliwości. Firma wyjedzie z Gruzji już z konkretnymi kontraktami.

– Nie chcę zdradzać szczegółów, jednak mogę powiedzieć, że jeden z kontraktów realizowany będzie na potrzeby sektora militarnego, inne dla dużych powstających tu inwestycji. Obecni jesteśmy już w bardzo wielu miejscach na świecie, dlatego cieszy mnie, że również Gruzja będzie kolejnym naszym partnerem i rynkiem zbytu- mówi Marcin Lerner z FIAB.

fot. materiały prasowe

Drugą spółką, która może poszczycić się udanymi rozmowami biznesowymi jest „Polska borówka”, jadąca do Gruzji z myślą o sprzedaży swoich owoców.

– Wszystko wskazuje na to, że będziemy sprzedawać Gruzinom nasze ekologiczne sadzonki borówki amerykańskiej, są bardzo nimi zainteresowani. Otworzyły się jednak i inne możliwości. Nie wykluczamy, że będziemy sprowadzać do Polski tutejsze owoce do celów przetwórczych, czego wcześniej nie zakładaliśmy- mówi Agnieszka Gdela z Polskiej borówki.

Spotkania networkingowe  polskich i gruzińskich przedsiębiorców mogą przynieść także kolejne rezultaty – współpracę firm HR zajmujących się wynajmem dla naszych firm sezonowych pracowników, zarówno robotników wykwalifikowanych, jak i specjalistów IT. Gruzini zainteresowani są pracą w Polsce, z kolei Polacy potrzebują dodatkowego personelu w zakładach produkcyjnych, budownictwie, rolnictwie czy sadownictwie.

MOFEA

Misja do Gruzji to jednak nie tylko kontakty gospodarcze. Iwona Krawczyk, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, która przewodniczyła delegacji zaznacza, że pokazaliśmy także nasz region jako dobre miejsce dla studentów i turystów.

Źródło: mat. prasowe

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone