Dolny Śląsk wśród najbardziej innowacyjnych regionów

Możliwość komentowania Dolny Śląsk wśród najbardziej innowacyjnych regionów została wyłączona Aktualności, Samorząd

Tak wynika z raportu „Indeks Millenium – Potencjał Innowacyjności Regionów 2017”, opracowanego przez analityków Banku Millenium. Od lat na pierwszym miejscu raportu znajduje się mazowieckie, jednak pozostałe województwa (w tym dolnośląskie) coraz bardziej skracają dzielące je od niego dystans.

Według raportu czterema najbardziej innowacyjnymi województwami są: mazowieckie, małopolskie, dolnośląskie oraz pomorskie. We wszystkich czterech dominującą rolę odgrywają aglomeracje miejskie: warszawska, krakowska, wrocławska oraz gdańska.

W porównaniu z raportem z roku poprzedniego, niemal wszystkie województwa (z wyjątkiem łódzkiego, podkarpackiego, śląskiego, lubuskiego i opolskiego) uzyskały wyższą średnią punktów w sześciu kategoriach, które składają się na innowacyjny potencjał. Największy rozwój w ciągu ostatnich kilku lat zaobserwować można w województwie lubelskim, które awans zawdzięcza przede wszystkim rosnącej z roku na rok liczbie wydawanych patentów.

Najniższe pozycje w rankingu zajęły województwa świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie oraz lubuskie. Wynika to przede wszystkim z niskiej wydajności pracy w tych regionach i niewielkich nakładów na badania i rozwój w relacji do PKB.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone