Dzień Portu Lotniczego na Partynicach

Możliwość komentowania Dzień Portu Lotniczego na Partynicach została wyłączona Aktualności

W niedzielę, 23 września z okazji corocznego Dnia Portu Lotniczego Wrocław świętować będziemy na Partynicach. Oprócz sportowych zmagań na torze, zobaczymy, na czym polega praca służb lotniskowych, które na co dzień dbają o bezpieczeństwo pasażerów. Nie zabraknie strażaków, którzy zaprezentują najnowszy wóz bojowy Felix. Piknik odwiedzą także funkcjonariusze straży granicznej i oddziału celnego i opowiedzą – na czym polega ich praca, jak ułatwiają ją roboty i jakich pamiątek lepiej nie przywozić z wakacji?

materiały prasowe

Wwóz bojowy Felix. Maszyna waży 50 ton, przyspiesza od 0 do 80 km/h poniżej 20 sekund i osiąga maksymalną prędkość 135 km/h. fot. mat. prasowe

 

Po raz pierwszy na Dniu Portu Lotniczego na Partynicach pojawi się wrocławskie stowarzyszenie płetwonurków Zorba. Nurkowie pokażą akwalungi, zademonstrują na fantomie, jak udzielać pierwszej pomocy oraz zaprezentują quad, który potrafi wjeżdżać pod wodę.

 

– Dzień lotniska na Partynicach to jedna z niewielu okazji do poznania naszych pracowników i tajników ich pracy. Co więcej, to także szansa na zapoznanie się z aktualną siatką połączeń z Wrocławia – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Jest w czym wybierać – do końca października oferujemy aż 85 kierunków, w tym słoneczne Włochy, Hiszpanię, Portugalię i Grecję. Zimą będzie można lecieć z Wrocławia m.in. na Zanzibar, do Emiratów Arabskich i Omanu. To dobry moment, by zaplanować wypoczynek.

Bogatą ofertę turystyczną wrocławskiego lotniska będzie można poznać przy stanowisku biura podróży Almatur. A w międzyczasie odpocząć na leżakach, zjeść coś w strefie gastronomicznej i w rodzinnej atmosferze kibicować swoim faworytom.

Partynice, tor wyścigów konnych fot. mat. prasowe

 

Zachęcamy wszystkich wrocławian do odwiedzenia toru 23 września, zarówno stałych bywalców, jak i osoby, które jeszcze nie miały okazji poznać Partynic. Dobra zabawa gwarantowana – zaprasza Jerzy Sawka, dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych.

 

Dzień Portu Lotniczego na Partynicach:
23 września (niedziela), godzina 13.15-18.00
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice
Wrocław, ul. Zwycięska 2
Wstęp wolny – zapraszamy!

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone