Elitarny klub przedsiębiorców

Możliwość komentowania Elitarny klub przedsiębiorców została wyłączona Aktualności, Biznes, porady ekspertów

Business Centre Club jest ogólnopolską organizacją zrzeszającą przedsiębiorców. Czym się zajmujemy? Zabiegamy o lepsze warunki dla rozwoju gospodarki w Polsce i pomagamy naszym koleżankom i kolegom w trudnych sytuacjach. To dwa główne obszary naszej aktywności.

Krzysztof Mojzych, Dyrektor Loży Dolnośląskiej BCC

Prowadzenie biznesu w każdych warunkach to wyzwanie. W Polsce, szczególnie. Nie dopracowaliśmy się wyrazistego modelu prowadzenia interesów, politycy, mimo, że korzystają z pracy przedsiębiorców, nie rozmawiają z nimi, nie konsultują, albo udają, że konsultują zmiany, które są wprowadzane. Takie szybko zmieniające się i niekonsultowane zmiany prawa, stawiają nas wobec wyzwań dodatkowych, szczególnych, także dlatego, że szybko tworzone prawo, zwykle jest niespójne z innymi jego elementami, wymaga nowelizacji etc. Za tymi zmianami musimy nadążać, nie zawsze potrafimy, a odpowiedzialność pozostaje… BCC działa od ćwierćwiecza, a kłopoty na jakie napotykamy współpracując z politykami, zdają się niezmienne. Myślę, jednak, że nie należy wątpić. Próbujmy. Ale spoglądając refleksyjnie w przeszłość, myślę, że gdyby politycy poświęcali więcej uwagi przedsiębiorcom, gdyby bardziej wnikliwie analizowali ich argumenty i propozycje (jak to ma miejsce w krajach takich jak Niemcy, czy Francja i Wielka Brytania ) co przecież do niczego nie obliguje, to wiele spraw toczyłoby się lepiej. Napisałem o tym na początku, jako wprowadzenie do przedstawienia działalności jednej z 22 lóż które tworzą Business Centre Club.

Loże w ramach naszej organizacji cieszą się dużą autonomią. Co charakteryzuje Lożę Dolnośląską? Postaram się przedstawić to w dalszej części, ale jednocześnie pragnę uświadomić czytającemu, że wszyscy członkowie BCC korzystają z możliwości jakie stwarza organizacja, są zatem członkami BCC jak i określonej Loży, mogą bywać na wszelkich wydarzeniach, zarówno w innych lożach, jak i w naszej centrali w Warszawie. Loża Dolnośląska w zeszłym roku to 20 różnego rodzaju wydarzeń. Wydarzeń bardzo różnych, tak pod względem liczby osób, które wzięły w nich udział, jak i tematyki. Jeżeli uwzględnimy kryterium wielkości, to nasze spotkania gromadzą dziesiątki osób, ale są i takie na których pojawia się ich kilka. To zależy od tego z jaką materią ma się do czynienia. Bywa, że jest ona na tyle specyficzna i specjalistyczna, iż jedynie małe grono to tacy, którzy poruszają się w niej ze zrozumieniem.

Zupełnie inny wymiar mają spotkania w firmach naszych członków. Zwykle decyduje chęć przekazania doświadczeń, przedstawienie drogi rozwoju firmy, zamiarów na przyszłość, ale i poszukiwanie kontaktów, które zaowocują wspólnymi działaniami. Spotkania w niewielkim gronie, jak i spotkania w firmach to doskonałe chwile by rozmawiać o własnych interesach, czasami szukając pomocy, a czasami wspólnika. Innym rodzajem wydarzeń, są takie w których uczestniczą członkowie Rządu RP lub samorządu. Podczas takich spotkań wysłuchujemy wyjaśnień różnych kwestii, zabiegamy o zmiany przepisów, staramy się, słuchając oficjalnych wystąpień, przewidywać działania tych, którzy Polską zarządzają. Wrocław to jedno z największych miast akademickich w Polsce. To o czym wciąż się mówi, współpraca biznes – nauka, u nas trwa od wielu lat. Powołaliśmy taką platformę współpracy o nazwie DRPiN czyli Dolnośląska Rada Przedsiębiorczości i Nauki. Obecność na naszych spotkaniach profesorów i innych przedstawicieli nauki, podnosi poziom wypowiedzi, a często lokuje je w zupełnie innych rejonach. To o czym pisałem to jedynie niewielka część życia klubowego. W rzeczywistości jest ono codzienne i wypełnione bardzo różnymi małymi działaniami. Czyli tym co jest istotą. Duże wydarzenia to jedynie przerywniki.

Krzysztof Mojzych Dyrektor Loży Dolnośląskiej BCC

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone