Ellipsis Energy – Czy można liczyć na poprawę efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach?

Możliwość komentowania Ellipsis Energy – Czy można liczyć na poprawę efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach? została wyłączona Aktualności, firma tygodnia

Ostatnie dni roku 2020 to dla wielu czas podsumowań, przemyśleń oraz tworzenia planów na nowy rok. Firma Ellipsis Energy wyraża nadzieję, że chociaż część przyszłorocznych planów dotyczyć będzie poprawy efektywności energetycznej w Państwa przedsiębiorstwach.

A jest się do czego przygotowywać. 3500 tysiąca dużych przedsiębiorstw, które przeprowadziły pierwsze obowiązkowe audyty energetyczne przedsiębiorstw na przełomie 2016 i 2017 roku stają przed koniecznością ponownego przeprowadzenia audytu energetycznego. Termin na jego przeprowadzenie w większości przypadków upłynie z końcem września 2021 roku, więc na realizację tego często czasochłonnego zadania pozostało coraz mniej czasu.

Jednak elementem łączącym wszystkich odbiorców energii jest kwestia wejścia w życie rynku mocy oraz wynikającej z niego podwyżki cen energii elektrycznej.

Formalnie od 1 stycznia, a faktycznie od poniedziałku 4 stycznia opłata za dystrybucję energii elektrycznej pobieranej w dni robocze pomiędzy 7 a 22 została obarczona opłatą mocową. Spowoduje to wzrost cen energii elektrycznej o blisko 10%, a to z kolei wpłynie na podniesienie kosztów działalności przedsiębiorstw.

Zachęcamy Państwa do lektury artykułu, w którym porównany został wpływ nowej opłaty na rachunki przedsiębiorstw z kilku różnych branż.  CZYTAJ TUTAJ:

W kolejnym miesiącu postaramy się przedstawić analizy rozwiązań, które pozwolą na ograniczenie tych kosztów.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone