European Best Destination 2018 dla Wrocławia!

Możliwość komentowania European Best Destination 2018 dla Wrocławia! została wyłączona Aktualności

Wrocław wygrał prestiżowy plebiscyt. W międzynarodowym konkursie European Best Destination 2018, Stolica Dolnego Śląska zdobyła ponad 41 tysięcy głosów i pokonała Ateny, Paryż, hiszpańskie Bilbao, francuski Colmar, Mediolan, Amsterdam,  chorwacki Hvar czy łotewską Rygę.

Ze 146 krajów oddano głosy na Stolicę Dolnego Śląska. Dzięki zaangażowaniu wrocławian, lokalnych środowisk oraz gości z Polski i całego świata możemy pochwalić się tytułem najlepszej europejskiej destynacji turystycznej.

Wrocław o zwycięstwo walczył do samego końca. Po dwóch tygodniach, na kilka dni przed zamknięciem internetowego głosowania, był w czołowej piątce miast, obok takich destynacji, jak: Colmar (Francja), Hvar (Chorwacja), Bilbao (Hiszpania) i Ryga (Łotwa).

Jakie korzyści

– Otrzymanie tytułu European Best Destination 2018 z pewnością wpłynie na jeszcze większe zainteresowanie Wrocławiem. To z kolei przełoży się na wpływy branży hotelarskiej i gastronomicznej w mieście – podkreśliła Wioletta Samborska, Dyrektorka Biura Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia

„Źródło: wroclaw.pl”

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone