Fundusz Regionu Wałbrzyskiego: Ciałopozytywne dojrzewanie od FRW

Możliwość komentowania Fundusz Regionu Wałbrzyskiego: Ciałopozytywne dojrzewanie od FRW została wyłączona Aktualności, galeria, Nauka

Do wałbrzyskich publicznych szkół podstawowych trafiły zestawy edukacyjne „Twoje ciałopozytywne dojrzewanie”, autorstwa Barbary Pietruszczak. Komplety książek dla dziewczynek i chłopców oraz gry zakupił Fundusz Regionu Wałbrzyskiego w ramach wpierania edukacji.

ciałopozytywne dojrzewanie od FRW fot. FRW

ciałopozytywne dojrzewanie od FRW fot. FRW

– Gdy my, dorośli wspominamy czasy, kiedy przechodziliśmy przez okres dojrzewania, zdecydowanie brakowało takich wydawnictw na rynku. Po pierwsze, książki są napisane fachowo, po drugie – są pięknie ilustrowane. Mamy nadzieję, że mali czytelnicy będą chętnie po nie sięgać. Dodatkowo, każdy zestaw zawiera gry edukacyjne, które mogą być świetną pomocą w czasie lekcji wychowawczych – mówi Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

Inicjatywa zakupu zestawów edukacyjnych dla szkolnych bibliotek, to pomysł dr Sylwii Bielawskiej, wiceprezydentki Wałbrzycha. Fundusz Regionu Wałbrzyskiego przyłączył się do akcji, uznając ją za ważne działanie.

– Zestawy edukacyjne wydane przez Fundację Moonka uważam za cenną pozycję, jako narzędzie edukacyjne dla dzieci w wieku 8-12 lat. Warto dostrzec tę pozycję także dla potrzeb domowych rozmów z dziećmi. Książki w bardzo przystępny sposób opisują różne aspekty dojrzewania. Podejmują nie tylko problematykę zmian fizycznych, ale w znacznym stopniu skupiają się na emocjach. Ponadto pragnę zwrócić uwagę, że autorka książek, Barbara Pietruszczak to wałbrzyszanka – mówi dr Sylwia Bielawska, wiceprezydent Wałbrzycha.

Barbara Pietruszczak to seksuolog i dziennikarka specjalizująca się w tematyce, obrazu ciała, seksualności, miesiączki, tabu i stereotypów związanych z cielesnością. W mediach społecznościowych prowadzi projekt dedykowany edukacji menstruacyjnej – Pani Miesiączka. Jest współtwórczynią Fundacji Moonka, która zajmuje się edukacją dzieci i młodzieży. Fundacja za cel działalności stawia sobie pomoc dojrzewającym dzieciom i ich rodzicom w budowaniu pozytywnej relacji z ciałem, opartej na rzetelnej wiedzy, szacunku i czułości.

Do wałbrzyskich szkół podstawowych trafiły zestawy edukacyjne, które zawierają dwie książki „Twoje ciałopozytywne dojrzewanie. Przewodnik po zmianach w ciele, pierwszej miesiączce i ciałopozytywności”, dwie książki „Twoje ciałopozytywne dojrzewanie dla chłopców. Przewodnik po zmianach w ciele, emocjach i ciałopozytywności” oraz dwie gry karciane „moonka: Dorastanie”.

Więcej informacji o FRW: https://frw.pl/

źródło informacji: Fundusz Regionu Wałbrzyskiego

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone