Gmina Miękinia – tutaj warto zainwestować!

Możliwość komentowania Gmina Miękinia – tutaj warto zainwestować! została wyłączona Aktualności, Samorząd

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy Dolnego Śląska Gmina Miękinia od kilkunastu lat przeżywa gospodarcze ożywienie, m.in. za sprawą stale poszerzającej się strefy ekonomicznej.

fot. mat. prasowe

Dotychczas na terenie gminy Miękinia zainwestowało kilkanaście firm, w tym takie duże koncerny jak Integart, Schumacher Packaging Ltd., WAGO i Nordis doceniając nie tylko dogodną lokalizację, ale również przyjazną wobec inwestorów strategię władz Gminy.

Z myślą o dalszym rozwoju strefy aktywności gospodarczej i przyciągnięciu kolejnych inwestycji w 2016 roku Gmina Miękinia pozyskała dofinansowanie na realizację unijnego projektu polegającego na uzbrojeniu terenów inwestycyjnych położonych w obrębie miejscowości Źródła, Błonie i Miękinia poprzez budowę sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i teletechnicznej oraz budowę dróg.

fot. mat. prasowe

To inwestycja warta blisko 10 mln, dzięki której pod aktywność gospodarczą zostanie oddanych 14 ha terenów w ramach projektu, ale zakres oddziaływania inwestycji będzie znacznie większy, ponieważ wykonana infrastruktura będzie służyć także innym pobliskim terenom, co tworzy dość znaczny potencjał inwestycyjny. Uzbrojone w ramach projektu tereny będą dostępne od jesieni 2019 roku.

Gmina Miękinia jest otwarta na inwestorów, o czym świadczy nie tylko pozytywne i pełne zaangażowania nastawienie władz Gminy w stosunku do przedsiębiorców, ale również oferowane przez Gminę wsparcie formalno-prawne w uzyskaniu niezbędnych pozwoleń i decyzji administracyjnych. Ponadto nowi inwestorzy mogą liczyć na ulgi podatkowe w pierwszych kilku latach działalności. Władze Gminy reagują także na bieżące potrzeby firm, które ulokowały tutaj swój kapitał, dzięki czemu tworzą zdrowy klimat do rozwoju w szerokiej perspektywie czasu.

Gmina Miękinia to miejsce, w którym warto zainwestować ze względu na atrakcyjność położenia, znakomite techniczne przygotowanie terenów i zdrowy klimat tworzony przez malownicze zakątki, dobrze rozwiniętą bazę edukacyjną i sportową, a przede wszystkim otwartość i życzliwość władz i mieszkańców gminy.

Projekt „Uzbrojenie terenów w gminie Miękinia” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone