Godzina dla Ziemi – gasimy światła

Możliwość komentowania Godzina dla Ziemi – gasimy światła została wyłączona Aktualności, Samorząd

Już w najbliższą sobotę 30 marca o godzinie 20.30 we Wrocławiu zgasną światła. Miasto przyłącza się do ogólnoświatowej akcji GODZINA DLA ZIEMI WWF.

GODZINA DLA ZIEMI WWF to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie. W zeszłym roku wśród osób zaangażowanych w to niezwykłe wydarzenie znaleźli się mieszkańcy 188 państw świata, a ponad 13 tys. instalacji rozświetlających zabytki i pomniki zostało wyłączonych. W samej Polsce w akcji wzięło udział prawie 80 miast. Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF, odbędzie się pod hasłem „NIE NISZCZMY NASZEGO DOMU”.

W tym roku akcja ma na celu edukować, jak każdy z nas, codziennie, w niewielkim stopniu zmieniając nawyki może przyczynić się do ograniczenia swojego negatywnego wpływu na naszą planetę. Do Godziny dla Ziemi PRZYŁĄCZA SIĘ TEŻ WROCŁAW wyłączając iluminację Ratusza, budynku  urzędu na placu Nowy Targ, Ossolineum, Gmachu Głównego Uniwersytetu i Mostu Uniwersyteckiego, a także Wrocławskiego Stadionu (spółka Wrocław 2012) i Wieży Ciśnień (MPWiK).

Zachęcamy do przyłączenia się do symbolicznej akcji, która ma na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi na zagadnienia związane z szeroko rozumianą ochroną środowiska. Pamiętajmy, żeby nie tylko wyłączyć światła w sobotę, ale by codziennie dbać o środowisko – ziemię, rośliny, wodę, powietrze i zwierzęta, segregować odpady, nie śmiecić, oszczędzać prąd i wodę.

Info: Urząd Miejski Wrocławia

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone