Górnicze ferie zimowe w Starej Kopalni ONLINE

Możliwość komentowania Górnicze ferie zimowe w Starej Kopalni ONLINE została wyłączona Aktualności, Kultura

Stara Kopalnia w Wałbrzychu przez najbliższe dwa tygodnie będzie organizować zajęcia online zarówno dla grup, jak również dla osób indywidualnych. Są już pierwsi chętni!

Wychodząc naprzeciw trudnej sytuacji związanej z obostrzeniami Stara Kopalnia przygotowała specjalną ofertę „Górnicze Ferie Zimowe” w wersji online. Znalazły się w niej zajęcia edukacyjne skierowane do dzieci w wieku szkolnym oraz do przedszkolaków. Lekcje mają na celu przybliżenie młodym uczestnikom specyfikę ciężkiej pracy górników oraz historię i tradycje związane z górnictwem.
W ofercie znalazły się takie propozycje jak „Mechaniczna Kopalnia”, gdzie dzieci mają okazję zobaczyć maszyny działające w czasach funkcjonowania kopalni oraz poznać schematy ich pracy. Z kolei podczas „Szychty Fuksów – pierwszej zmiany młodych górników” uczestnicy zwiedzają wirtualnie podziemia oraz biorą udział w swojej pierwszej górniczej szychcie. „Wokół tradycji górniczych” to zajęcia skupiające się na znaczeniu słowa „tradycja”, a dzieci zapoznają się z najważniejszymi eksponatami na kopalnianej ekspozycji. Po każdej lekcji uczestnicy otrzymują zadania do wykonania mające na celu utrwalenie zdobytej podczas zajęć wiedzy – karta zadań do rozwiązania, praca plastyczna, stworzenie własnego czako.

Chętnych do skorzystania z oferty nie brakuje – już na dzisiejszych zajęciach pojawili się pierwsi uczestnicy, a zapisy na kolejne dni nadal są otwarte. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Szczegółowy harmonogram i opis zajęć dla grup oraz osób indywidualnych znajduje się na stronie www.starakopalnia.pl.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone