Hydropolis – jedyne w Polsce multimedialne centrum wiedzy o wodzie

Możliwość komentowania Hydropolis – jedyne w Polsce multimedialne centrum wiedzy o wodzie została wyłączona galeria, Kultura

Ile wody jest w ludzkim mózgu? Czy substancja ta może występować w trzech stanach skupienia jednocześnie? Kto jako pierwszy dotarł do najgłębszego miejsca na Ziemi? Wybierz się w wyjątkową podróż do świata odkrywców głębin i poznaj odpowiedzi na te pytania. W historycznym podziemnym zbiorniku wody czystej przy ul. Na Grobli we Wrocławiu mieści się Hydropolis – ultranowoczesna i interaktywna wystawa poświęcona „substancji życia”.

Hydropolis to unikatowe centrum wiedzy, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. W oparciu o najnowsze technologie (ekrany dotykowe, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele statków, sale kinowe) przekazuje informacje na temat wody – niezwykłej substancji, bez której nie byłoby życia na naszej planecie. Wystawa podzielona została na osiem stref tematycznych. Każda przedstawia wodę z innej fascynującej perspektywy. Średni czas zwiedzania to ok 2 godziny. Na terenie obiektu znajdują się dwie kawiarnie a samo Hydropolis mieści się w pobliżu ścisłego centrum Wrocławia, stanowiąc dobrą bazę do dalszego zwiedzania Rynku i Ostrowa Tumskiego – najstarszej, zabytkowej części stolicy Dolnego Śląska.

Nowy symbol Wrocławia

Hydropolis działa dopiero od 5 grudnia 2015 roku, ale już zdążyło wypracować sobie opinię jednego z najciekawszych centrów nauki w Polsce i docenione zostało nie tylko przez zwiedzających, ale i niezależne grona eksperckie. Obiekt ma na swoim koncie już 6 nagród i wyróżnień. Wrocławianie coraz częściej wskazują to miejsce jako jedną z najważniejszych atrakcji w regionie. O popularności centrum świadczą liczby – w pierwszym roku działalności odwiedziło je ok 270 tys. osób.

Hydropolis oferuje także szeroką gamę warsztatów edukacyjnych, które dedykowane są szkołom.

Chcesz odwiedzić Hydropolis? Kup bilet przez internet

Ponieważ zainteresowanie wystawą jest ogromne, organizatorzy zalecają w pierwszej kolejności sprawdzenie dostępności biletów na stronie internetowej. – Przepustowość naszego obiektu jest ograniczona. Dlatego rekomendujemy zakup biletów przez stronę internetową www.bilety.hydropolis.pl. Tam na bieżąco widać, ile biletów pozostało w puli na konkretne godziny – mówi Rafał Zagrobelny, menedżer Hydropolis.

Hydropolis w liczbach po 16 miesiącach działalności:

– 350 tys. zwiedzających

– 8 500 grup zorganizowanych

– 6 nagród i wyróżnień: Cud Polski 2016 National Geographic a także wyróżnienia w konkursach: Piękny Wrocław, Zabytek Zadbany MKiDN, Dolnośląski Klucz Sukcesu, Merit Award za kurtynę wodną oraz Best Places Wroclaw 2016.

– 2 ambasadorzy: Don Walsh i Ryszard Horowitz

HYDROPOLIS

pn-pt 9:00-18:00 (ostatnie wejście: 17.00)
weekend 10:00-20:00 (ostatnie wejście: 19.00)

Telefon: 71 34 09 515

Bilet ulgowy – 18 zł (17 zł w grupie min. 10 osób)

Bilet normalny – 27 zł (23 zł w grupie min. 10 osób )

Bilet rodzinny – 72 zł (2+2)

E-mailREZERWACJE@HYDROPOLIS.PL

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone