II Kongres Kobiet Przedsiębiorczych, czyli siła jest kobietą

Możliwość komentowania II Kongres Kobiet Przedsiębiorczych, czyli siła jest kobietą została wyłączona Biznes

Powiat Wrocławski był organizatorem II Kongresu Kobiet Przedsiębiorczych Powiatu Wrocławskiego, który odbył się 7 marca 2018 r. w Centrum Kongresowym Wrocławskiej Hali Stulecia. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 pań, które reprezentowały aktywne kobiety trzeciego sektora i biznesu z wszystkich gmin powiatu wrocławskiego oraz z Wrocławia.

W panelu dyskusyjnym, pn. „Rola kobiety w gremiach zarządzających” wzięły udział kobiety sukcesu powiatu wrocławskiego FOT. Starostwo Powiatu Wrocławskiego

Gośćmi honorowymi spotkania byli m.in. Jerzy Michalak – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego i Magdalena Piasecka – Wiceprezydent Wrocławia, a całą uroczystość poprowadziła Beata Piechrzała – Dyrektor Wydziału Organizacyjno – Prawnego w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu.

Powiat wrocławski w czołówce

Bez waszego zaangażowania, pracy, nasz powiat tak bardzo by się nie rozwinął – powiedział Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego, składając życzenia paniom FOT. Starostwo Powiatu Wrocławskiego

– Witam wszystkie Panie z powiatu wrocławskiego na II Kongresie Kobiet Przedsiębiorczych, życząc jednocześnie dalszych sukcesów – powiedział Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego. – Witam w szczególnym, 2018 roku, w którym przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, ale też i setna rocznica wywalczenia przez Polki praw wyborczych i prawa do zasiadania w parlamencie.

Roman Potocki wskazał również na rolę kobiet w rozwoju gospodarczym powiatu.

– Bez waszego zaangażowania, pracy, nasz powiat tak bardzo by się nie rozwinął – powiedział. – Warto przytoczyć choćby takie dane statystyczne: powiat wrocławski zajmuje 16 miejsce wśród wszystkich polskich powiatów pod względem dochodów z podatku PIT i CIT i szóste pod względem zdolności kredytowej. To jest również wasza zasługa – dodał.

W imieniu Rady Powiatu Wrocławskiego życzenia Paniom złożył również Ryszard Jaroń, przewodniczący Rady Powiatu Wrocławskiego. Wskazał na ich rolę w rodzinie, na to, że wspierają w wielu działaniach mężczyzn, podziękował im za aktywność biznesową.

Wątek przedsiębiorczości kobiet, ich roli w rodzinie, społeczeństwie, barier jakie mają w działalności zawodowej przewijał się przez całe spotkanie. Mówili o tym Jerzy Michalak, wicemarszałek województwa dolnośląskiego oraz Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia.

Przygotowaniem do kulminacyjnego momentu spotkania, czyli panelu dyskusyjnego dotyczącego kobiet były wystąpienia Moniki Włodarczyk, dziennikarki Echo24, która mówiła o roli kobiet w światowej i polskiej gospodarce oraz dr Aleksandra Binsztoka, który wygłosił wykład motywacyjny „Siła jest Kobietą – 4 filary Twojej osobistej skuteczności”.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 pań, które reprezentowały aktywne kobiety trzeciego sektora i biznesu z wszystkich gmin powiatu wrocławskiego oraz z Wrocławia FOT. Starostwo Powiatu Wrocławskiego

Panel dyskusyjny – jak kobieta może odnieść sukces?

W panelu dyskusyjnym, pn. „Rola kobiety w gremiach zarządzających” wzięły udział kobiety sukcesu powiatu wrocławskiego: Patricia Popławska – prezes firmy kosmetycznej CLARENA, Dorota Mroczkowska – właścicielka firmy Doti Manufaktura, Ewelina Miśko – Pawłowska – Radca z Kancelarii Prawnej „Miśko- Pawłowska i Wspólnicy”, założycielka pierwszego w Polsce portalu prawniczego „Prawo kobiet”, Ewa Kolondra – Dyrektor Centrum Alei Bielany, Małgorzata Dreiseitel – Cieślik – Skarbnik Powiatu Wrocławskiego oraz Iwona Dyszkiewicz – Dyrektor Wydziału  Informacji o Funduszach Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Radna Powiatu Wrocławskiego.

Prowadząca panel Monika Włodarczyk, pytała panie o to w jaki sposób osiągnęły sukces, jak udało im się pogodzić życie rodzinne z obowiązkami zawodowymi, robieniem kariery w biznesie, czy samorządzie, jakie były momenty przełomowe w ich karierze?

Ewelina Miśko – Pawłowska zwróciła uwagę, że kobieta musi odnaleźć w sobie wielką siłę i determinację, gdyż kobietom jest o wiele trudniej robić karierę niż mężczyznom, często spotykają się one ze zjawiskiem szklanego sufitu, dyskryminacji. Z kolei, Ewa Kolondra zwróciła uwagę, że w zagranicznej firmie , w której pracuje, udział kobiet na wysokich stanowiskach menedżerskich wynosi aż 60 proc. Patricia Popławska natomiast wskazała, że sukces w biznesie nie zależy od płci, lecz osobistych kompetencji i determinacji przedsiębiorcy. Dorota Mroczkowska zgodziła się z poglądem, że biznes nie ma płci, wskazała jednak iż potrzebuje on synergii kobiety i mężczyzny. Iwona Dyszkiewicz zwróciła uwagę na ogromną rolę najbliższych członków rodziny, którzy wspierają kobietę w jej działalności zawodowej. O tym jak się odnaleźć w trudnej roli samorządowca mówiła również Małgorzata Dreiseitel – Cieślik.

Jednym z ostatnich pytań prowadzącej dyskusję Moniki Włodarczyk było to czego powinniśmy życzyć kobietom, czego potrzebują? Odwagi, własnych celów, wewnętrznej siły a także, takich jak to, dyskusji i spotkań w przestrzeni publicznej – odpowiadały Panie.

Kwiaty od starosty dla Pań

W czasie trwania forum można było ponadto zapoznać się z ofertą florystyczną przygotowaną przez firmę „Dekoratornia” – Agnieszka Gruszecka” z Żórawiny, która ufundowała przepiękne bukiety kwiatów wręczane panelistkom. Ponadto, można było zasięgnąć porad i skorzystać na miejscu z zabiegów wykonywanych przez zespół rehabilitantów Wrocławskiego Centrum Terapii Kręgosłupa, prowadzony przez dr Jarosława Jawnego oraz wziąć udział w konkursie i losowaniu voucherów na bezpłatne zabiegi wykonywane w CTK we Wrocławiu.

Bardzo miłym akcentem Kongresu było wręczenie wszystkim obecnym Paniom kwiatów przez Starostę Powiatu Wrocławskiego – Romana Potockiego, Wicestarostę – Waldemara Szyczkutowicza, Przewodniczącego Rady – Ryszarda Jaronia, urzędującego Członka Zarządu Powiatu – Michała Trębacza oraz Sekretarza – Jana Bronsia. Panowie natomiast zostali obdarowani słodkim upominkiem – niezwykle pięknym i smacznym tortem – przygotowanym przez firmę „Miód i Wanilia” Renaty Wichot.

Oprawę muzyczną imprezy zapewnił Dariusz Gadziński i zespół Marvikal z Żórawiny, który uświetnił imprezę repertuarem własnych kompozycji oraz znanych coverów rockowych. Kongres zakończył uroczysty bankiet.

Spotkanie przebiegało w bardzo przyjemnej i pełnej pozytywnych emocji atmosferze. Jego uczestniczki z całą pewnością wyniosły z niego olbrzymią dawkę energii i pozytywnego myślenia, a także to niesamowite uczucie, że przy odpowiedniej motywacji i wzajemnym wsparciu my – kobiety możemy przenosić góry – bo …siła jest kobietą!

 

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone