Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe – prof. Joseph Weiler

Możliwość komentowania Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe – prof. Joseph Weiler została wyłączona Aktualności, Nauka

Kolejne spotkanie w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego Politechniki Wrocławskiej odbędzie się w środę, 26 maja. Otwarty wykład wygłosi prof. Joseph Weiler – światowej sławy prawnik, wykładowca na Uniwersytecie Nowojorskim i pasjonat pszczelarstwa.

prof. Joseph Weiler

prof. Joseph Weiler fot. mat. PWR

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00. Prof. Joseph Weiler wygłosi wykład zatytułowany “The secret life of bees”, który będzie poświęcony jego pozazawodowej pasji, czyli pszczelarstwu. Z powodu ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa prelekcję zaplanowano w formule online.

Bezpośrednią transmisję w wykładu będzie można obejrzeć tutaj:
https://wroclaw.tech/The-secret-life-of-bees

Prof. Joseph Weiler wykłada nie tylko na Uniwersytecie Nowojorskim (New York University School of Law), ale także w Centrum Studiów Europejskich (Center for European Studies) na Uniwersytecie Harvarda. Był również rektorem Europejskiego Instytutu Uniwersyteckiego (European University Institute) we Florencji.
Specjalizuje się w dziedzinie prawa konstytucyjnego i unijnego. Jest redaktorem naczelnym czasopism: “European Journal of International Law” (EJIL) oraz “International Journal of Constitutional Law” (ICON). Zajmuje się związkami prawa i religii, napisał wiele prac z dziedziny prawa międzynarodowego.
Jego książki tłumaczone są na wiele języków, jak choćby “The Constitution of Europe – Do the New Clothes have an Emperor” (Cambridge, 1998). W Polsce ukazała się „Chrześcijańska Europa: Konstytucyjny imperializm czy wielokulturowość?” (W drodze, Poznań 2003). Profesor Weiler napisał także po niemiecku powieść “Der Fall Steinmann”, która ukazała się w 1998 roku.
Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe PWr powstało w 2017 roku, jego pierwszym przewodniczącym był prof. Arkadiusz Wójs, od 2021 roku funkcję tę pełni prof. Marek Samoć.
ISN to cykl skierowany do szerokiego grona odbiorców – studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy. Na Politechnice Wrocławskiej regularnie goszczą eksperci z różnych dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i wynikami badań.
W ramach ISN byli u nas już m.in. prof. Anthony Guiseppi-Elie, który opowiadał o bioinżynierii w medycynie, znany japoński chemik prof. Masami Okamoto z Toyota Technological Institute w Nagoi, laureat Nagrody Nobla z fizyki – prof. Klaus von Klitzing, prof. Hermann Maurer – światowej sławy specjalista z zakresu informatyki, architekt
Zeev Baran, który jest Honorowym Konsulem Generalnym RP w Jerozolimie, a także Jayshree Seth – amerykańska badaczka z firmy 3M, biochemik i prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej prof. Maciej Żylicz czy ceniony matematyk z University College Dublin – prof. Frédéric Dias.

Źródło: PWR
https://pwr.edu.pl/fcp/TGBUKOQtTKlQhbx08SlkTUhZeUTgtCgg9ACFDC0RFT3RBG1gnBVcoFW8SBDRKHg/1/public/news_team/pdf/att_2021_05_20_isn_pwr.pdf

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone