Jak wygląda świąteczną choinkę 2020 na wrocławskim Rynku? Zobacz

Możliwość komentowania Jak wygląda świąteczną choinkę 2020 na wrocławskim Rynku? Zobacz została wyłączona Aktualności

Można już oglądać tegoroczną miejską choinkę. W Mikołajki, punktualnie o 17.00 na wrocławskim Rynku bożonarodzeniowe drzewko rozbłysło kolorowymi światełkami.

fot. Urząd Miejski Wrocławia

– Szkoda, że nie możemy zebrać się wspólnie w Rynku, jak to robiliśmy każdego roku, żeby w radosnej atmosferze razem z Mikołajem włączyć światełka na naszej nowej choince. Wiem jednak, że wrocławianki i wrocławianie to zrozumieją. Chciałbym, żeby te światełka w tym roku akurat były pewnego rodzaju symbolem – światełkami nadziei na to, że czas pandemii szybko przeminie – powiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Świąteczne drzewka będziemy mogli podziwiać jeszcze na Nowym Targu i osiedlu Nowe Żerniki. Udekorowana światełkami zostanie też choinka, która rośnie przy ul. Dobrzyńskiej. Iluminacje w kształcie gwiazd i płatków śniegu zaświeciły się też na słupach oświetleniowych oraz w formie przewieszek nad chodnikiem czy jezdnią. Kompozycje świetlne możemy też oglądać na płycie Rynku, na pl. Solnym, Ruskiej, Kiełbaśniczej, Odrzańskiej, Oławskiej i części ulicy Świdnickiej. Świąteczną iluminacją będziemy się cieszyć do 10 stycznia.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone