Josef Sudek – legenda czeskiej fotografii we Wrocławiu

Możliwość komentowania Josef Sudek – legenda czeskiej fotografii we Wrocławiu została wyłączona Aktualności, Kultura

Po Paryżu, Rzymie, Mediolanie, Düsseldorfie i Pradze przyszedł czas na Wrocław. W Muzeum Architektury będzie można zobaczyć kolekcję fotografii światowej sławy czeskiego fotografa Josefa Sudka. Autor udokumentował wojenne zniszczenia  Pragi, które przypominają zapomniany dziś rozdział historii stolicy Czech.

Ze zbioru „Josef Sudek. Topografia ruin. Praga 1945” fot. mat. prasowe

Wernisaż wystawy „Josef Sudek. Topografia ruin. Praga 1945” odbędzie się w czwartek 14 marca o godzinie 17:00 w Muzeum Architektury we Wrocławiu.  Dzień później o godzinie 12:00 zostanie zorganizowane oprowadzanie kuratorskie po wystawie w języku angielskim. Wystawa potrwa od 14 marca do 5 maja 2019.
Josef Sudek (1896-1976) to legenda czeskiej fotografii, twórca znany przede wszystkim z romantycznej wyobraźni i przedstawiania lirycznej atmosfery fotografowanych obiektów. Do ulubionych motywów jego twórczości należały martwe natury, okna, ogrody (także fantastyczne, aranżowane do fotografii), motywy praskie i pejzaże. Od lat dwudziestych do czterdziestych XX wieku obok wolnej twórczości prowadził również atelier realizujące zlecenia komercyjne. Jego dorobek, obejmujący kilkadziesiąt tysięcy fotografii, znajduje się obecnie w publicznych i prywatnych kolekcjach na całym świecie.
Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone