Jubileuszowy, 10. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

Możliwość komentowania Jubileuszowy, 10. PKO Nocny Wrocław Półmaraton została wyłączona Sport

Jubileuszowy, 10. PKO Nocny Wrocław Półmaraton odbędzie się 15 czerwca o godz. 22.00. Na liście startowej widnieje 12 000 nazwisk z 30 krajów. Organizatorzy zapowiadają, że skala i rozmach, z jakim planują przeprowadzić wydarzenie będzie na najwyższym europejskim poziomie.

PKO Nocny Wrocław Półmaraton foto z poprzedniej edycji fot. Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław

PKO Nocny Wrocław Półmaraton foto z poprzedniej edycji fot. Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław

Nocny Wrocław Półmaraton to flagowa impreza biegowa w stolicy Dolnego Śląska. Zawody odbywają się co roku już od 10 lat i niezmiennie organizuje je Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. Wyjątkiem był rok 2020 i 2021, kiedy pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorów i popularna “połówka” nie mogła wystartować.

10. PKO Nocny Wrocławski Półmaraton grafika profilowa fot. Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław

10. PKO Nocny Wrocławski Półmaraton grafika profilowa fot. Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław

Nocny Wrocław Półmaraton to wyjątkowe wydarzenie w skali całej Europy. Zawodnicy startują o godz. 22:00 i po zmroku przemierzają ulice miasta stu mostów. Trasa mieni się od iluminacji i wyjątkowych opraw, przygotowanych specjalnie na potrzeby wydarzenia. Wspaniałego anturażu dodają kibice zgromadzeni na trasie biegu i na Stadionie Olimpijskim, gdzie znajduje się start i meta imprezy.

Medal

Trofeum za pokonanie półmaratońskiego dystansu po ulicach Wrocławia przybrało w tym roku kształt litery “X”. Na pierwszej stronie medalu, w samym środku możemy zobaczyć logo 10. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Na ramionach figury widnieją cyfry symbolizujące minione edycje wydarzenia, z zachowaną oryginalną czcionką.

10. PKO Nocny Wrocław Półmaraton fot. Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław

10. PKO Nocny Wrocław Półmaraton fot. Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław

Po drugiej stronie znajduje się trójwymiarowa nazwa wydarzenia, a na górnym prawym ramieniu iksa możemy dotknąć wypukłego księżyca z detalami. W środku trofeum rozciąga się panorama Wrocławia, a poniżej powłoka medalu przechodzi w karbowany kształt.

10. PKO Nocny Wrocław Półmaraton tył fot. Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław

10. PKO Nocny Wrocław Półmaraton tył fot. Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław

Kolekcja ubrań i gadżetów 10. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu

10. PKO Nocny Wrocław Półmaraton jako jedyne biegowe wydarzenie w Polsce posiada zarówno kolekcję ubrań casualowych, jak i sportowych. Sprzedaż odzieży już się zakończyła, a do wyboru były m.in. oficjalna koszulka imprezy, komin, czapka, skarpety kompresyjne czy duży ręcznik szybkoschnący.

Koszulka Szymon Moszny Tył, oficjalna koszulka imprezy fot. Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław

Koszulka Szymon Moszny Tył, oficjalna koszulka imprezy fot. Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław

Trasa 10. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu

Tegoroczna trasa biegu prowadzi przez najpiękniejsze i najciekawsze zakątki miasta. Znajdą się na niej zarówno klasyczne i dobrze znane zawodnikom fragmenty, takie jak most Grunwaldzki, ul. Grodzka czy aleja Różyckiego, ale również zupełnie nowe elementy – m.in. ulica Krupnicza czy świeżo wyremontowane Mosty Pomorskie.

Trasa 10. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu fot. Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław

Trasa 10. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu fot. Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław

Na trasie 10. Nocnego Wrocław Półmaratonu do dyspozycji zawodników będą m.in. cztery punkty nawadniania, punkty odżywcze, kurtyny wodne oraz toalety. W mediach społecznościowych biegu można obejrzeć animację przedstawiającą dokładny przebieg trasy jubileuszowej edycji imprezy – facebook.com/nocnywroclawpolmaraton/videos/800974111502943/

Dobra wiadomość dla kierowców

Podobnie jak w zeszłym roku, trasa wrocławskiego półmaratonu nie będzie przebiegała przez południową część miasta. Z jej obrębu wykluczone zostały m.in. ul. Powstańców Śląskich, al. Wiśniowa czy ul. Ślężna. Zawodnicy będą orbitowali wokół ścisłego centrum oraz Wielkiej Wyspy, dzięki czemu południe Wrocławia pozostanie otwarte dla ruchu samochodowego.

Aktywność dla całej rodziny – zapisz się na Wieczorny Bieg Rodzinny!

Aby tradycji stało się zadość, główną imprezą towarzyszącą przed 10. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonem będzie PKO Wieczorny Bieg Rodzinny im. Jerzego Witkowskiego. Zapisy rozpoczną się już 26 kwietnia.

Młodsi i mniej doświadczeni biegacze również mogą poczuć atmosferę wieczornego, wrocławskiego biegania. 15 czerwca o godz. 17:00 – kilka godzin przed startem nocnego półmaratonu, odbędzie się PKO Wieczorny Bieg Rodzinny im. Jerzego Witkowskiego. Zawodnicy zmierzą się z dystansem około 1100 metrów i pobiegną wokół Stadionu Olimpijskiego.

Świetna zabawa dla całej rodziny!

Uczestnicy na pokonanie trasy mają aż 30 minut. To wystarczająco długo, by każdy – bez względu na swój wiek i sportową formę, mógł wziąć udział w wydarzeniu. Podczas biegu nie będzie dokonywany pomiar czasu. Zawodnicy nie będą również klasyfikowani, choć każdy
z nich otrzyma pamiątkowy medal.

medal fot. Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław

medal fot. Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław

Zapisy

Rejestracji na PKO Wieczorny Bieg Rodzinny im. Jerzego Witkowskiego można dokonać od 26 kwietnia do 10 czerwca (lub wyczerpania limitu miejsc). Opłata za pakiet startowy dla jednego uczestnika wynosi 25,00 zł. W tym roku, na starcie będzie mogło stanąć 550 zawodników. Regulamin, szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy znajduje się na mcs.wroc.pl/polmaraton.

Bądź na bieżąco!

Śledź informacje związane z Nocnym Wrocław Półmaratonem. Wszystkie nowinki znajdziesz w mediach społecznościowych wydarzenia: facebook.com/nocnywroclawpolmaraton, instagram.com/nocny_wroclaw_polmaraton/ oraz na www.mcs.wroc.pl. Warto dodać, że przez cały dzień startowy na terenie Stadionu Olimpijskiego będzie można skorzystać z wielu atrakcji. Więcej szczegółów pojawi się wkrótce.

źródło informacji: mat. prasowe Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone