Już ponad MILIARD zł z tarczy antykryzysowej DWUP przekazał dolnośląskim przedsiębiorcom !!!

Możliwość komentowania Już ponad MILIARD zł z tarczy antykryzysowej DWUP przekazał dolnośląskim przedsiębiorcom !!! została wyłączona Aktualności, Biznes

Ponad 9 tysięcy wniosków w sprawie dopłat do wynagrodzeń dla pracowników złożyli przedsiębiorcy w Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędzie Pracy. Od 1 kwietnia DWUP wdraża elementy rządowej tarczy antykryzysowej w ramach Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Co ważne, DWUP realizuje wypłaty i to całkiem sprawnie. Dzięki temu już ponad MILIARD zł przeznaczono na trzymiesięczne dopłaty do wynagrodzeń dla blisko 300 tysięcy dolnośląskich pracowników. Wypłaty realizowane są na bieżąco, dlatego zachęcamy do wnioskowania
o wsparcie, tych którzy jeszcze z niego nie skorzystali.

Pomoc przekroczyła już miliard złotych, co świadczy o ciągłej potrzebie wspierania przedsiębiorców. Chcemy ochronić miejsca pracy, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby wnioski od pracodawców były realizowane możliwie jak najszybciej. Dotychczas złożono już ponad 9 tys. wniosków dla blisko 300 tys. pracowników – mówi Paweł Wybierała, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Tarcza antykryzysowa w DWUP to dofinansowanie zatrudnienia przewidziane dla firm w trudnej sytuacji. Trafia ono do podmiotów, które wprowadziły obniżony wymiar czasu pracy lub przestój (na podst. art. 15g ustawy), jak i tych, które pominęły ten wymóg (taką możliwość daje art. 15gg).

Co ważne, po udostępnieniu wniosku na wortalu praca.gov.pl w ramach tzw. tarczy 6.0, możliwe będzie dodatkowe dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników zatrudnionych u przedsiębiorców, którzy odnotowali spadek obrotów (o min. 40%) i działają w branżach wymienionych ustawie (art. 15 gga). Wysokość dofinansowania w tzw. tarczy branżowej będzie wynosić 2000 zł do wynagrodzenia każdego pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy.

Pomoc jest bezzwrotna, a jedynym warunkiem dla przedsiębiorców jest utrzymanie zatrudnienia w okresie otrzymywania środków. To wsparcie dla pracodawców, ale także dla pracowników, ponieważ gwarantuje bezpieczeństwo zatrudnienia przez okres kolejnych 3 miesięcy – dodaje Paweł Wybierała.

Według szacunków na Dolnym Śląsku działa blisko 200 tys. firm, które zatrudniają pracowników.

Zachęcamy do składania wniosków elektronicznie za pomocą rządowego wortalu praca.gov.pl,
a także rekomendujemy zapoznanie się z instrukcją. Aby ułatwić Państwu wnioskowanie stworzyliśmy również filmy instruktażowe, które są dostępne na stronie naszego urzędu. Wszystko po to, by wnioski zostały przygotowane dobrze, a wsparcie udzielone możliwie jak najszybciej.
Jesteśmy przygotowani, aby przyjmować kolejne wnioski i przekazywać pomoc dolnośląskim przedsiębiorcom, ale też przypominam, że otrzymaną od nas pomoc trzeba rozliczyć do 30 dni od zakończenia okresu wsparcia. – mówi Marcin Szewczak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem:

https://psz.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza oraz na www.dwup.pl

mat. Dolnośląski Wojewódzki Urzędu Pracy

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone