Kierach Medical Clinic: Wygląd ma znaczenie

Możliwość komentowania Kierach Medical Clinic: Wygląd ma znaczenie została wyłączona Aktualności

Problem łysienia dotyczy wielu osób na całym świecie, a zwłaszcza mężczyzn. Za nadmierne wypadanie włosów w dużej mierze odpowiadają czynniki środowiskowe, takie jak stres, nieodpowiednia dieta czy styl życia, ale w  wielu przypadkach łysienie ma podłoże genetyczne lub hormonalne. Niektórzy akceptują taki stan rzeczy, inni szukają skutecznych rozwiązań, które pomogą przywrócić im pewność siebie oraz młody, atrakcyjny wygląd. Prawie każdy w dzisiejszych czasach słyszał o przeszczepie włosów. Okazuje się jednak, że nie jest to jedyne dostępne na rynku rozwiązanie, a koszt samego przeszczepu można znacząco obniżyć.

dr Artur Kierach fot. mat. prasowe

dr Artur Kierach fot. mat. prasowe

Po pierwsze – wybór odpowiedniego specjalisty

Specjalistę, który pomoże nam zagęścić włosy powinniśmy wybierać ze szczególną starannością, podobnie jak w  przypadku innych dziedzin medycyny estetycznej. Nie każda osoba oferująca taką usługę będzie miała do tego odpowiednie kompetencje. Lekarz, do którego kierujemy się na leczenie powinien posiadać odpowiednie wykształcenie medyczne i  specjalizować się właśnie w trychologii. Osoba z dużym doświadczeniem oraz zmysłem estetycznym będzie w  stanie zaproponować nam najskuteczniejsze rozwiązania. Jeśli leczenie farmakologiczne nie rozwiąże całego problemu, taki specjalista zaprojektuje linię włosów i wykona przeszczep tak, by efekt prezentował się jak najbardziej naturalnie.

Warto przy tym przeanalizować materiały kliniki, do której chcemy się udać. Jeśli osoba, która prowadzi daną klinikę daje nam “gwarancję pełnej satysfakcji” lub obiecuje “100% efektów”, to zazwyczaj bliżej jej do biznesmena, który za wszelką cenę chce sprzedać swoją usługę, niż do prawdziwego lekarza, który kieruje się przede wszystkim dobrem pacjenta. Profesjonalista będzie wiedział, że każde ciało jest inne i  żaden, nawet najskuteczniejszy zabieg nie zagwarantuje wszystkim 100% satysfakcji. Na stronie internetowej oraz w  social mediach danej kliniki powinny znajdować się zdjęcia “przed i  po”. Efekty zazwyczaj mówią same za siebie, a miejsce, które jest godne zaufania chętnie dzieli się owocami swojej pracy.

Istotne jest również to, czy dany lekarz należy do do organizacji zrzeszającej specjalistów z tej dziedziny, jak np. ISHRS (Międzynarodowe Stowarzyszenie Chirurgii Odtwórczej Włosów). Ma to duże znaczenie, ponieważ do tego rodzaju organizacji należą wyłącznie doświadczeni lekarze, którzy stosują najnowsze dostępne na rynku metody.

Nowoczesne leczenie farmakologiczne na ratunek włosom

Okazuje się, że obok przeszczepu włosów również leczenie farmakologiczne jest skuteczną metodą walki z  łysieniem, jeśli jest ono na wczesnym stadium. Współczesne preparaty cechuje wysoka skuteczność, a  także niskie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Mogą być stosowane jako całość kuracji lub jako uzupełnienie przeszczepu włosów. W  drugim przypadku wspomagają i  uzupełniają sam efekt zabiegu.

Głównym celem leczenia uzupełniającego jest zazwyczaj zatrzymanie dalszego wypadania włosów oraz odbudowa ich grubości. Transplantacja uzupełniona leczeniem farmakologicznym pozwala cieszyć się efektami przeszczepu przez lata.

Do tej pory najskuteczniejszymi lekami na rynku były minoksidil i finasteryd w małej dawce 1 mg na dobę.

Choć te leki są bardzo skuteczne, mała grupa pacjentów odczuwa skutki uboczne, takie jak gorsze samopoczucie, obniżenie libido, tkliwość jąder (delikatny ból jąder). Jednakże, ostatnio na rynku pojawiła się nowa alternatywa – dutasteryd podawany miejscowo. Jest to lek o  działaniu podobnym do finasterydu, ale u wielu osób daje jeszcze lepsze efekty, ponieważ w większym stopniu zmniejsza ilość DTH – hormonu, który odpowiada za łysienie typu męskiego. Dutasteryd jest lekiem stosowanym off- -label, co znaczy, że nie jest zarejestrowany w Polsce na łysienie androgenowe. Znana jest jednak jego skuteczność i w wybranych przypadkach może być stosowany za zgodą pacjenta. Co istotne, leku można używać miejscowo, nie przedostaje się do krążenia dużego i nie powoduje przykrych efektów ubocznych, które zniechęcały wielu pacjentów do podjęcia choćby próby leczenia farmakologicznego. Kolejną zaletą jest częstotliwość podawania – wystarczy podać lek w mezoterapii tylko 1 raz co 3 miesiące i  można zapomnieć o  wypadających włosach (zwłaszcza w  początkowych fazach miniaturacji mieszków włosowych).

Zaufaj najlepszym!

Decyzja o tym, czy chcemy decydować się na leczenie i  ewentualną transplantację włosów powinna należeć wyłącznie do nas samych. Jeśli jednak zdecydujemy się na taki krok, warto powierzyć to zadanie doświadczonym profesjonalistom.

Właśnie takie osoby pracują w  Kierach Medical Clinic, której założycielem jest dr Artur Kierach – specjalista z  wieloletnim doświadczeniem w  przywracaniu gęstości włosów i  prezes Polskiego Towarzystwa Transplantacji Włosów i Trychologii.

Kierach Medical Clinic zatrudnia doświadczonych lekarzy, którzy mają na uwadze przede wszystkim zdrowie i  komfort psychiczny swoich pacjentów, specjalizują się w  leczeniu łysienia i  są na bieżąco z trendami oraz nowoczesnymi metodami i narzędziami.

źródło informacji: www.CentrumKierach.pl drkierach.pl

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone