Klinika Platinum czyli kreatywność i innowacyjność w leczeniu stomatologicznym

Możliwość komentowania Klinika Platinum czyli kreatywność i innowacyjność w leczeniu stomatologicznym została wyłączona Aktualności

Kapitał ludzki, determinacja właścicieli oraz innowacyjne spojrzenie na branżę pozwoliły stworzyć spółkę z olbrzymim potencjałem i możliwościami rozwoju. Wypracowane przez wiele lat standardy w dziedzinie obsługi pacjenta,  w pełni rozwinięte zaplecze organizacyjne, dają podstawy do tego aby Klinika Platinum mogła zagościć w innych polskich miastach. Nad tym obecnie skupiają się właściciele oraz kadra zarządzająca.

Paweł Bernatek (z lewej) i Andrzej Warchlewski – jako pierwsi w Polsce postanowili wykorzystać cyfrowe technologie w leczeniu stomatologicznym fot. mat. prasowe

Początki były niezmiernie ciężkie, w firmie pracowały zaledwie trzy osoby, a dziś Klinika zatrudnia już prawie 60 i wciąż planuje ekspansje. Ten rozwój, to zasługa zdeterminowanych ludzi, którzy w 2004 roku wzięli na siebie sporo zobowiązań, przy czym odwaga, charyzma i wspólny cel nie pozwoliły się im cofnąć.

Paweł Bernatek i Andrzej Warchlewski 6 lat temu podjęli odważną decyzję – jako pierwsi w Polsce postanowili wykorzystać cyfrowe technologie w leczeniu stomatologicznym. Zastąpili tradycyjne wyciski skanowaniem jamy ustnej, a wykonywanie analogowych prac protetycznych cyfrową obróbką – co za tym idzie dużo dokładniejszymi i trwalszymi pracami.

Dzięki specjalistom pracującym w klinikach, najnowocześniejszemu sprzętowi diagnostycznemu, doświadczonym lekarzom oraz managerom, cały czas otwierają kolejne placówki i wchodzą w kooperacje — franczyzę. Zaczynają także tworzyć centrum szkoleniowe dla lekarzy stomatologów, techników dentystycznych, asystentek stomatologicznych oraz kończą rekrutację do nowo powstałej agencji kreatywnej. Ilość działań i pomysłów niezwiązanych stricte z branżą stomatologiczną wpłynęło na decyzję o powołaniu do życia osobnego, w pełni autonomicznego działu kreatywnego.

To już jest mała fabryka, jednak z olbrzymim naciskiem na człowieka oraz jego potrzeby, bo jak mówią sami założyciele Kliniki – “Dzięki ludziom, z którymi tworzymy firmę doszliśmy tam, gdzie jesteśmy i wciąż, niczym rozpędzona kula śnieżna lecimy do przodu.Pomysły same do nas przychodzą, a my nie boimy się ich wdrażać w życie, i to szybko wdrażać”.

Właściciele podkreślają za każdym razem, że ludzie, którzy tworzą Klinikę Platinum to pasjonaci posiadający miękkie umiejętności personalne — tylko na podstawie takiego klucza dobierają personel.

Zespół w Klinice Platinum łączy wspólna wizja i definicja sukcesu. Nikt nie jest pominięty ani wykluczony. Wszyscy czują się współodpowiedzialni i dumni z tego, co osiągnęli. Klinika stawia na ciągły rozwój swoich pracowników, na każdym szczeblu. Branża stomatologiczna jest bardzo dynamiczna i wymaga różnych aktywności. Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom, trzeba cały czas inwestować i rozwijać się.

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone