Koleje Dolnośląskie grają z WOŚP!

Możliwość komentowania Koleje Dolnośląskie grają z WOŚP! została wyłączona Aktualności, firma tygodnia

Koleje Dolnośląskie wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i zapraszają  do udziału w charytatywnych aukcjach. Wszystkie zgromadzone środki zostaną przekazane na zakup sprzętu dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

symulator fot. :KD

Koleje Dolnośląskie postanowiły wesprzeć 29. Finał WOŚP przeznaczając na licytacje zaproszenia, bilety i gadżety, które będą nie lada gratką do miłośników kolei oraz fanów podróży po Dolnym Śląsku.

Szkolenie w najnowocześniejszym stymulatorze kolejowym

Marzeniem wielu sympatyków kolei jest samodzielne kierowaniem pociągiem. Koleje Dolnośląskie postanowiły dać im taką możliwość. W tym roku przewoźnik wystawił na licytację nie jedną a dwie okazje do udziału w specjalnych szkoleniach w swoim Ośrodku Szkolenia Kadr Kolejowych w Legnicy. Zwycięzcy tych aukcji będą mieć możliwość zasiąść w fotelu maszynisty najnowocześniejszego w Polsce symulatora pociągu 45WE Implus.

Kolejowi entuzjaści nie tylko będą mogli szczegółowo zapoznać się z pulpitem sterowniczym Impulsa, lecz także – po odbyciu szkolenia pod okiem instruktora – samodzielnie poprowadzą pojazd po malowniczych trasach Dolnego Śląska. Wszystko to możliwe jest dzięki rzeczywistemu odwzorowaniu wszystkich linii, po których na co dzień wożą pasażerów pociągi Kolei Dolnośląskich.

Szkolenie i przejazd w symulatorze pociągu – link do aukcji nr 1.

Szkolenie i przejazd w symulatorze pociągu – link do aukcji nr 2.

 

Dla miłośników sztuki i kolei

Legendarne już ENdolino, czyli zmodernizowany pociąg EN57-1703 jeżdżący w barwach Kolei Dolnośląskich przyciągnie uwagę fanów sztuki. Obraz przedstawiający pociąg podczas jazd testowych to dzieło niepełnosprawnego artysty i miłośnika kolei – Michała Wędziny. Szanse na jego wylicytowanie będą aż do 10 lutego.

Obraz pociągu ENdolino Kolei Dolnośląskich – link do aukcji.

Nie lada gratką dla kolekcjonerów akcesoriów kolejowych będą zestawy gadżetów Kolei Dolnośląskich wśród, których można znaleźć m.in. parasolkę, czapeczkę czy powerbank.

Zestaw gadżetów Kolei Dolnośląskich – link do aukcji nr 1.

Zestaw gadżetów Kolei Dolnośląskich link do aukcji nr 2.

Wycieczka do Drezna

Na miłośników podróży i kolejowej turystyki czeka podwójny voucher na przejazd pociągiem z Wrocławia leżącego tuż przy granicy z Polską Drezna, które od lat przyciąga turystów swoją historią, wspaniałymi zabytkami czy bogatymi zbiorami sztuki. Zwycięzca oprócz biletu na wyjątkową podróż otrzyma zestaw gadżetów dolnośląskiego przewoźnika

Voucher na przejazd koleją do Drezna – link do aukcji.

Tegoroczna zbiórka 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiega pod hasłem „Finał z głową”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

mat. prasowe: koleje dolnośląskie

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone