Koleje Dolnośląskie walczą ze SMOGIEM – przejazdy za darmo

Możliwość komentowania Koleje Dolnośląskie walczą ze SMOGIEM – przejazdy za darmo została wyłączona Aktualności

 

Koleje Dolnośląskie wprowadzają bezpłatne przejazdy swoimi pociągami w obrębie aglomeracji wrocławskiej, w przypadku dużego zanieczyszczenia powietrza. Oferta skierowana jest do właścicieli samochodów osobowych i obowiązywać będzie od dnia dzisiejszego tj. 16 lutego 2018 r.

Aby podróżować za darmo razem ze współpasażerem, wystarczy mieć ze sobą dowód rejestracyjny samochodu z aktualnymi badaniami technicznymi.

Kiedy jeździmy za darmo?

Oferta regionalnego przewoźnika będzie obowiązywać w dni, kiedy prognozowana wartość stężenia pyłu PM10 przekroczy 141 mikrogramów na metr sześcienny powietrza na obszarze aglomeracji wrocławskiej. Pasażerowie będą mogli korzystać z kolei aglomeracyjnej (czyli wszystkich stacji w granicach administracyjnych Wrocławia) do końca dnia wskazanego w komunikacie, czyli do godziny 23:59. Informacje o darmowych przejazdach podróżni znajdą na stronie internetowej . O darmowych przejazdach podróżni dowiedzą się ze stron internetowych Kolei Dolnośląskich https://www.kolejedolnoslaskie.eu/pl/ oraz z mediów społecznościowych przewoźnika. Informacje będą zamieszczane wg prognoz meteorologicznych. 

Zdajemy sobie sprawę, że to nie samochody w głównej mierze przyczyniają się do złego stanu powietrza w naszych miastach, jednak spaliny samochodów jeszcze pogarszają jego jakość. Według Zarządu Województwa Dolnośląskiego, jeżeli można w jakikolwiek sposób poprawić komfort życia w ramach aglomeracji wrocławskiej, choćby przez zmniejszenie liczby samochodów na ulicach, należy podjąć odpowiednie decyzje – zaznacza Jerzy Michalak, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Koleje Dolnośląskie, jako nowoczesny i odpowiedzialny społecznie przewoźnik, stawiają sobie za cel nie tylko realizację przewozów, ale również współdziałanie w zakresie ochrony środowiska naturalnego, czego wyrazem jest między innymi współtworzenie, bezpłatnej komunikacji publicznej w przypadku wysokiego stężenia zanieczyszczeń powietrza. Nie pierwszy raz promujemy transport kolejowy jako najbardziej ekologiczny środek transportu. Kierowcy na Dolnym Śląsku po okazaniu dowodu rejestracyjnego mogli już podróżować za darmo podczas np. Dnia bez samochodu – podkreśla Cezary Pacamaj, Wiceprezes Zarządu Kolei Dolnośląskich.

W regulaminie dostępnym pod tym linkiem: http://bit.ly/2Gf41dA zamieszczone zostały szczegółowe informacje na temat darmowych przejazdów dla zainteresowanych.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone