Kolejna inwestycja w LSSE. Pracę znajdzie 50 osób

Komentarzy (0) Inwestycje, Praca

Spółka Gates Polska, działająca na rynku hydrauliki siłowej, zainwestuje na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (LSSE) ponad 125 mln zł. W nowym zakładzie, produkującym węże hydrauliczne, powstanie 50 miejsc pracy.

Pierwsze zezwolenie na działalność na terenie LSSE Gates Polska otrzymała w 2000 r. Do tej pory zainwestowała w strefie niemal 275 mln zł. Obecnie zatrudnia 500 wykwalifikowanych osób, pracujących przy produkcji pasów wieloklinowych, klinowych, synchronicznych i zestawów naprawczych pasków rozrządu dla klientów z branży motoryzacyjnej i przemysłowej na całym świecie. Gates jest jednym z największych pracodawców na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– 16 lat temu firma Gates Polska otrzymała pierwsze zezwolenie na działalność w LSSE. Od tego
momentu nieustannie się rozwija. To dla nas zaszczyt, że możemy wręczyć kolejne zezwolenie dla tego światowego lidera w swojej branży – mówi Witold Lech Idczak, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Rozwój firm Gates Polska na terenie LSSE pokazuje również, że stwarzamy inwestorom jak najlepsze warunki do prowadzenia działalności.

Korporacja Gates, z centralą w Denver, Colorado zatrudnia ponad 14000 osób, z których 3000 przypada na Europę, w 106 zakładach zlokalizowanych w 30 krajach świata.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *