KOLEKCJE w Narodowym Forum Muzyki

Możliwość komentowania KOLEKCJE w Narodowym Forum Muzyki została wyłączona Aktualności, Kultura

W Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu od 19 lutego do 31 lipca 2019 roku będą prezentowane prace wybitnych, kanonicznych artystów oraz znaczących twórców młodej i średniej generacji, poruszających się w obrębie różnorodnych tendencji i nurtów artystycznych. Pokaz stanowi reprezentatywny zbiór polskiej sztuki drugiej połowy XX wieku oraz początku naszego stulecia.

F

Wystawa przygotowana została przez dwie instytucje: Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku i Zachętę – Narodową Galerię Sztuki w Warszawie.

Spośród wielu tysięcy dzieł kuratorzy wybrali blisko sześćdziesiąt eksponatów, w tym pełnoplastyczne rzeźby, przestrzenne obiekty i instalacje, film wideo z kolekcji orońskiej oraz wielkoformatowe obrazy olejne i temperowe ze zbioru Zachęty.

Prezentację budują między innymi dzieła sztuki abstrakcyjnej, konceptualnej, a także prace reprezentujące tendencje figuratywne, postmodernistyczne i ekspresyjne, inspirowane pop-artem, będące reakcją na nową rzeczywistość i sytuację ekonomiczno-kulturową w naszym kraju po 1989 roku. Niektóre z nich wynikły z zainteresowania artystów aktualnymi zjawiskami współczesnej kultury, inne powstały w izolacji do panujących mód czy tendencji.

WERNISAŻ: 19.02.2019 (wtorek), godz. 18:00, NFM, foyer -1

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone