Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w partnerstwie z Dolnośląską Federacją Organizacji Pozarządowych oraz Dolnośląskimi Pracodawcami, zaprasza na konferencję otwierającą projekt „Wsparcie beneficjentów Programu FEDS 2021-2027 EFS+”.
Wydarzenie skierowane jest do organizacji społeczeństwa obywatelskiego oraz partnerów społecznych i stanowić będzie okazję do poszerzenia wiedzy w zakresie Funduszy Europejskich w kontekście nowej perspektywy finansowej 2021-2027. Trenerzy oraz eksperci w pigułce przybliżą najważniejsze zagadnienia w zakresie aplikowania o fundusze oraz realizacji i rozliczania projektów ze środków europejskich. W takcie trwania konferencji, będzie również możliwość udziału w konsultacjach indywidualnych w przedmiotowym zakresie.
Szczegółowy programem spotkania:
Ramowy program konferencji
8.30-9.00 Rejestracja uczestników
9.00-9.10 Powitanie i otwarcie konferencji
Bartosz Kotecki – Dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy
Maria Lewandowska-Mika – Prezes Zarządu Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych
Artur Mazurkiewicz – Prezes Zarządu Dolnośląskich Pracodawców
9.10-9.25 Informacja o projekcie
Alina Zaręba – Wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy
9.25-9.45
Tomasz Pająk – Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego
Wsparcie w ramach Bazy Usług Rozwojowych na rozwój przedsiębiorstwa i jego pracowników
9.45-10.15
Ewa Kurzawa – Ekspert ds. projektów unijnych – BGK Region Dolnośląski
Instrumenty finansowe dla województwa dolnośląskiego w perspektywie 2021-2027 dla przedsiębiorstw i organizacji pozarządowych:
Pożyczka na OZE,
Pożyczka rozwojowa,
Pożyczka na efektywność energetyczną i Ekopożyczka
10.15-11.15
Zenon Matuszko – Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej
Fundusze Europejskie w pigułce – część 1:
Nowa perspektywa finansowa 2021-2027 – cele, zasady, wytyczne, założenia
Polityki horyzontalne i zasady równościowe w projekcie
11.15-11.30 Przerwa kawowa
11.30-14.30
Zenon Matuszko – Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej
Fundusze Europejskie w pigułce – część 2:
Od pomysłu…. do projektu, czyli jak pomysł przełożyć na realne działanie projektowe
Narzędzia do aplikowania, realizacji i rozliczania projektów – systemy informatyczne
Obowiązki Wnioskodawcy przy realizacji i rozliczaniu projektów, najczęściej popełniane błędy
14.30-15.00 Podsumowanie i zakończenie konferencji
Doradztwo indywidualne
9.00-15.00
Oferta Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska – Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich
Informacja na temat naborów wniosków o dofinansowanie ogłaszanych przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy
Miejsce i czas spotkania:
29 stycznia 2025 r. Wałbrzych
Centrum Nauki, Kultury i Sztuki Stara Kopalnia, ul. Wysockiego 29 budynek B7, sala multimedialna, piętro 2
Doradztwo indywidualne
Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem aplikacji Form Office do dnia 27 stycznia 2025r.
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=5Wa8sxw6qUOdRWO9SK2se7OfwKhNYo5OqGpBRWqBlzhUMUhLS0JJVkJQTU8xQjkwOEtMSUMwN0ZRSy4u
Projekt realizowany jest w ramach Priorytetu nr 11 „Pomoc techniczna EFS+”, Działania nr 11.01. „Pomoc techniczna EFS+” Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027.
źródło informacji: DWUP – https://wupdolnoslaski.praca.gov.pl/-/25734962-zaproszenie-konferencja-otwierajaca-projekt-wsparcie-beneficjentow-programu-feds-2021-2027-efs-?redirect=https%3A%2F%2Fwupdolnoslaski.praca.gov.pl%2Fstrona-glowna%2F%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_9fAdwtv8fmgv%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-1%26p_p_col_pos%3D2%26p_p_col_count%3D13