Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku 2017: Zobacz, kto został wyróżniony

Możliwość komentowania Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku 2017: Zobacz, kto został wyróżniony została wyłączona Biznes, TOP Manager

Kapituła Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2017 wyłoniła trzy dolnośląskie firmy tj: Oleowita z Milicza i wrocławskie Sky Tronic i Laparo. Udział w rywalizacji wzięło ponad 230 biznesów z całego kraju, odnoszących sukcesy nie tylko na polskim, ale i światowych rynkach.

Wyróżnieni w Konkursie Mikroprzedsiębiorca Roku 2017 Fot. materiały prasowe

Podczas tegorocznej, trzynastej edycji Konkursu, poza nagrodą główną i czterema  wyróżnieniami w kategorii – Start, Progres, Senior, Młody Biznes, przyznano również osiem specjalnych wyróżnień dedykowanych reprezentantom poszczególnych regionów kraju. Trzy z tych wyróżnień trafiły do firm z Dolnego Śląska.

Zależało nam na docenieniu lokalnych liderów biznesu. Mamy świadomość jak bardzo potrzebują wsparcia i potwierdzenia, że ich mikro działalność ma bardzo duży, wręcz makro wpływ na kształtowanie postaw i wzrost świadomości o potencjale biznesowym wśród lokalnych społeczności – mówi Ewa Sobkiewicz, Prezes stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, organizator Konkursu.

 

Sztuczna inteligencja kieruje dronami

O tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku 2017 mogły ubiegać się tylko firmy zatrudniające nie więcej niż 10 osób i o dochodach nieprzekraczających 2 mln euro. Czteroosobowy zespół wrocławskiego Sky Tronic ma już na swoim koncie sukcesy, które pozwalają na realizację dalszych, ambitnych planów rozwoju biznesu. Ta młoda, innowacyjna spółka technologiczna typu „spin-off” z branży bezzałogowego lotnictwa założona została przez naukowców i absolwentów Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i Instytutu Transferu Technologii. Sky Tronic, jako pierwsza firma na świecie, komercjalizuje przełomową technologię sterowania i stabilizacji lotu, wykorzystującą  algorytmy sztucznej inteligencji – logiki rozmytej FLC (Fuzzy Logic Controller) w układach autopilotów przeznaczonych dla globalnych producentów dronów. Rozwiązanie opracowane przez Sky Tronic może okazać się przydatne dla dronów specjalistycznych pracujących w trudnych warunkach terenowych i klimatycznych, np. na platformach wiertniczych, na morzu, w górach, czy dronów transportowych i ratujących ludzkie życie.

Sky Tronic fot. mat. prasowe

Trening dla chirurga

Istniejącą od 2016 roku firmę założyło natomiast trzech wspólników –  Mateusz Rulewicz, Radosław Nowosielski i Mateusz Juszczak, którzy dostrzegli potencjał w branży symulacji medycznych. Opracowane przez zespół Laparo trenażery – Aspire, Advance i Analytic umożliwiają studentom medycyny, młodym, dopiero rozpoczynającym praktykę, a także doświadczonym lekarzom, przeprowadzenie treningów zabiegów chirurgicznych. Najnowszy symulator – Laparo Analytic analizujący na bieżąco wszystkie ruchy i czynności wykonywane podczas ćwiczeń, jest jedynym tego rodzaju urządzeniem na świecie. Dzięki zapisowi całego procesu treningowego możliwe jest dokładne sprawdzenie popełnionych błędów oraz prześledzenie tempa i postępów podczas treningu laparoskopowego. Rozwój Laparo to m. in. stworzenie hybrydowego symulatora, który pozwoli na przeprowadzanie zabiegów w wirtualnej rzeczywistości oraz budowa sieci dystrybucji na całym świecie – symulatory trafiły już do 70 krajów i wciąż pojawiają się nowe zamówienia od ośrodków prowadzonych przez uczelnie wyższe i kliniki, w których znajdują się centra symulacji medycznych.

Laparo fot. mat. prasowe

Dobroczynne oleje z warzyw i owoców

Oleowita fot. mat. prasowe

Do grona wyróżnionych w tegorocznym Konkursie Mikroprzedsiębiorca Roku 2017 dołączyła również młoda bizneswoman z Milicza – Ewelina Narożna-Domska, właścicielka firmy z branży kosmetycznej. Zarządzana przez nią Oleowita jest jednym z pionierów produkcji olejów z pestek owoców w Europie, a także jako jedyna firma w Polsce wytwarza oleje z nasion warzywnych np. olej z nasion ogórka. Oferowane przez Oleowitę produkty doskonale wpisują się w ekotrendy, które kładą nacisk na naturalność i pewne źródło pochodzenia składników nie tylko potraw, ale także kosmetyków. Coraz popularniejsze staje się bowiem korzystanie z kosmetyków ekologicznych, niejednokrotnie samodzielnie wykonywanych w domu. Oleje z pestek owoców i nasion warzywnych charakteryzuje wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych (zawierają ich od 60 do 95%), które stanowią niezbędny składnik potrzebny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, w tym również skóry.

Organizatorzy tegorocznej, trzynastej edycji Konkursu – Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych, docenili przede wszystkim nowatorstwo i niekonwencjonalne myślenie nie tylko o biznesie, ale i o potrzebach współczesnego człowieka. Każdy rok przynosi nam potwierdzenie, jak innowacyjny i prężnie rozwijający się jest biznes prywatny w Polsce. Firmy, których profile i pomysły na osiągnięcie sukcesu w kraju i zagranicą mogliśmy analizować udowadniają, że najważniejszymi czynnikami warunkującymi powodzenie w świecie biznesu  są odwaga, determinacja i pomysłowość – powiedział Sławomir S. Sikora, Prezes Zarządu Citi Handlowy, partner strategiczny Konkursu.

mat. prasowe

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone