Kudowa Zdrój z Kapitałem

Możliwość komentowania Kudowa Zdrój z Kapitałem została wyłączona Aktualności, Samorząd

Od lat Kudowa Zdrój jako partner Kapitału Dolnośląskiego i Kapitału Polskiego eksponuje swoje walory uzdrowiskowe i przyrodnicze. Wspaniały Park Zdrojowy, nowoczesne zaplecze sportowe, muzea i inne atrakcje decydują o popularności tego miejsca. Kudowa położona przy granicy z Czechami w zachodniej części Kotliny Kłodzkiej niedaleko Gór Stołowych może poszczycić się wspaniałymi i malowniczymi szlakami turystycznymi i rowerowymi.

 

Na mapie kulturalnej Polski, Kudowa wpisała się jako miejsce, w którym rozbrzmiewa muzyka Stanisława Moniuszki. Festiwale Moniuszkowskie organizowane są od ponad 50 lat. Przyciągają wiernych fanów i stanowią atrakcję dla kuracjuszy.

W bogatej ofercie kulturalnej miasta od 3 lat znalazł się CZ-PL Festival, w czasie którego prezentowane są tradycje kultury polskiej i czeskiej okraszone konkursem piosenki, spotkaniami, recitalami oraz koncertami. Dyrektorem Festiwalu jest Paweł Królikowski.

Na łamach Kapitału, niejednokrotnie Kudowa-Zdrój prezentuje swoje walory uzdrowiskowe, turystyczne i kulturalne.

Wrześniowe wydanie Kapitału Polskiego poświęcone zostało takim wydarzeniom jak: główne założenia XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy. 

 

 

Poruszyliśmy tematy samorządowe takie jak: „Kulturalne Katowice” czy „Olesno przyjazne inwestorom!”

 

Na łamach gazety znalazła się ciekawa rozmowa z Bogdanem Zdrojewskim, europosłem, byłym ministrem kultury i dziedzictwa narodowego o obowiązkach polityka.

Z  Marcinem Krupą, prezydentem Katowic rozmawialiśmy o kulturze w mieście.

 

 

W „Kapitale Polskim” pokazujemy tych najlepszych przedsiębiorców i samorządowców, ich pomysły na dalszy rozwój. Warto się z nimi zapoznać, mogą być one inspiracją dla naszych działań.

Zapraszam do lektury „Kapitału Polskiego”!

Więcej o Kudowie-Zdroju, która łączy dominujące cechy uzdrowiska z miejscem gdzie można znaleźć pracę w przemyśle przeczytacie w rozmowie z burmistrzem Piotrem Maziarzem na stronach Kapitału Dolnośląskiego: ZAPRASZAMY

Być perłą wśród polskich uzdrowisk

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone