Legnicki pumptrack już otwarty

Możliwość komentowania Legnicki pumptrack już otwarty została wyłączona Aktualności

Oficjalne otwarcie obiektu odbyło się w piątek 13 października. Wydarzenie zgromadziło wielu miłośników wyczynowej jazdy na rowerze, hulajnodze i rolkach. Na budowę pumptracku miasto przeznaczyło ponad 605 tys. zł.

Pumptrack to asfaltowy tor rowerowy, składający się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek”, ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez pedałowania.

Podczas otwarcia obiektu spotkać można było zarówno starszą młodzież, jak i kilkuletnie dzieci, które pod opieką dorosłych próbowały swoich sił. Odbyły się także pokazy jazdy na rowerach i deskorolce w wykonaniu najlepszych polskich zawodników freestyle i racing.

 – To miejsce, w którym młodzi ludzie będą mogli ćwiczyć i rozwijać swoje pasje – mówi prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski.

Choć obiekt został oficjalnie otwarty dopiero w październiku, korzystać z niego można było już od września. Jest bardzo chwalony przez użytkowników, a specjaliści zaliczają go do krajowej czołówki.  Kosztował inwestycji wyniósł ponad 605 tys. zł.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone