Legnicki pumptrack już otwarty

Komentarzy (0) Aktualności

Oficjalne otwarcie obiektu odbyło się w piątek 13 października. Wydarzenie zgromadziło wielu miłośników wyczynowej jazdy na rowerze, hulajnodze i rolkach. Na budowę pumptracku miasto przeznaczyło ponad 605 tys. zł.

Pumptrack to asfaltowy tor rowerowy, składający się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek”, ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez pedałowania.

Podczas otwarcia obiektu spotkać można było zarówno starszą młodzież, jak i kilkuletnie dzieci, które pod opieką dorosłych próbowały swoich sił. Odbyły się także pokazy jazdy na rowerach i deskorolce w wykonaniu najlepszych polskich zawodników freestyle i racing.

 – To miejsce, w którym młodzi ludzie będą mogli ćwiczyć i rozwijać swoje pasje – mówi prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski.

Choć obiekt został oficjalnie otwarty dopiero w październiku, korzystać z niego można było już od września. Jest bardzo chwalony przez użytkowników, a specjaliści zaliczają go do krajowej czołówki.  Kosztował inwestycji wyniósł ponad 605 tys. zł.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *