LEM Photon – we wtorek premiera szosowego motocykla elektrycznego z PWr

Możliwość komentowania LEM Photon – we wtorek premiera szosowego motocykla elektrycznego z PWr została wyłączona Aktualności, Nauka

Za niespełna dwa tygodnie walka o zwycięstwo w Hiszpanii, ale wcześniej oficjalna prezentacja. We wtorek, 6 lipca, o godz. 11.00 Politechnika Wrocławska zaprasza do Strefy Kultury Studenckiej (bud. C-18, ul. Hoene-Wrońskiego 10) na pokaz LEM-a Photon, pierwszego polskiego szosowego motocykla elektrycznego zbudowanego przez studentów.

LEM Photon, szosowy motocykl elektryczny z PWr

LEM Photon, szosowy motocykl elektryczny z PWr fot. P. Rogalski (PWr)

Dotychczas studenci z projektu LEM (Lekki Motocykl Elektryczny) zbudowali siedem pojazdów w tym m.in. do przewozu jedzenia, motocykl dla policji oraz kilka wersji motocykli terenowych. Ze swoimi konstrukcjami z powodzeniem startowali w zawodach Smart Moto Challenge.

Tym razem postanowili skonstruować motocykl szosowy, który będzie w stanie rozpędzić się nawet do 200 km/h. Nad projektem pracował zespół złożony z 60 osób. Młodzi konstruktorzy zaprojektowali i wykonali ramę pojazdu, układ napędowy, baterię i wiele innych komponentów.

Pod koniec czerwca motocykl przeszedł testy na profesjonalnym torze w Poznaniu, gdzie na imprezie Speed Day rywalizował z motocyklami spalinowymi. Na zawodach pojazdów elektrycznych „Motostudent” w Hiszpanii, które rozpoczną się 15 lipca, zespół wystąpi po za pierwszy i będzie walczył z 60 drużynami z całego świata.

W związku z pandemią koronawirusa we wtorkowym pokazie udział będzie mogło wziąć 20 osób.  Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem 697 612 009 oraz mailowo – lemwroclaw@gmail.com

Więcej informacji na stronie: https://rekrutacja.pwr.edu.pl/

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone