Lepsze serwisowanie autobusów w Legnicy

Możliwość komentowania Lepsze serwisowanie autobusów w Legnicy została wyłączona Aktualności, Inwestycje, Samorząd

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Legnicy zakupiło nowoczesny, mobilny warsztat do usuwania awarii autobusów na trasie i holowania. Nowe pogotowie techniczne kosztowało ok. 680 tys. zł i zastąpiło w pracy 34-letniego Ikarusa.

– Cieszymy się z tego nabytku, bo jest on świetnie wyposażony, wielofunkcyjny, ekologiczny i niezbędny do obsługi serwisowej naszego coraz bardziej nowoczesnego taboru – mówi prezes MPK, Zdzisław Bakinowski.

Nowe pogotowie techniczne zamontowane jest na podwoziu MAN. Jego wyposażenie, to m.in.: żurawik obrotowy do opuszczania kół zapasowych do autobusów, sprężarka powietrza, podnośnik i poduszka pneumatyczna do unoszenia autobusu, stół warsztatowy, zestawy szafek narzędziowych itd.

Z każdej strony pojazdu umieszczono gniazda elektryczne oraz przyłącza zasilania pneumatycznego. Pogotowie posiada ponadto dwa hole, zestawy przewodów elektrycznych z lampami do holowania, przewody pneumatyczne, zewnętrzne szperacze oraz oświetlenie do pracy mechaników w każdych warunkach.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone