Liceum PWr w TOP 10 szkół w Polsce w rankingu „Perspektyw”!

Możliwość komentowania Liceum PWr w TOP 10 szkół w Polsce w rankingu „Perspektyw”! została wyłączona Aktualności, Nauka

Dziewiąte miejsce w skali kraju, drugie na Dolnym Śląsku i czwarte w zestawieniu obejmującym wyniki maturalne. To historyczne dla Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Wrocławskiej wyniki najnowszego rankingu liceów i techników Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”.

alo pwr z nagrodą fot. PWr

alo pwr z nagrodą fot. PWr

Według opublikowanych w czwartek wyników nasze liceum po raz pierwszy w historii znalazło się w gronie dziesięciu najlepszych szkół w Polsce. W porównaniu do zeszłorocznego wyniku politechniczna szkoła awansowała aż o 9 pozycji.

 – Tak dobre rezultaty naszej szkoły to ogromny powód do dumy. ALO PWr działa dopiero od ośmiu lat, a już znalazło się w ścisłym gronie najlepszych placówek w Polsce i jest prawie najlepsze we Wrocławiu – mówi rektor prof. Arkadiusz Wójs.  – Szkoła rozwija się na naszych oczach. Z roku na rok poprawiają się wyniki egzaminów maturalnych, atmosfera wśród uczniów i nauczycieli jest świetna, a absolwenci ALO z powodzeniem odnajdują się potem na studiach. Dla nas to jasny sygnał, że warto inwestować w młodych ludzi od najwcześniejszych lat i zarażać ich pasją do nauki.

Wśród dolnośląskich szkół lepsze od ALO okazało się tylko LO nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Natomiast w zestawieniu obejmującym wyniki maturalne nasza szkoła uplasowała się na świetnym czwartym miejscu, notując awans aż o 12 miejsc w porównaniu z zeszłym rokiem. Ubiegłoroczne matury były bowiem dla naszych absolwentów rzeczywiście bardzo udane. Z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego i z fizyki uzyskali najwyższe wyniki w całym regionie dolnośląsko-opolskim.

 – Jestem bardzo szczęśliwa i pozytywnie zaskoczona aż takim awansem naszej szkoły – mówi Anita Skrzyniarz, dyrektorka ALO. – Nastawiamy się na zdobywanie przez uczniów istotnych umiejętności, dlatego szczególnie nas cieszy wysoki wynik w rankingu maturalnym. To nasz wielki wspólny sukces: zeszłorocznych absolwentów, ale także pozostałych uczniów i ich doświadczonych nauczycieli.

W ramach nauki w szkole uczniom proponowane są różnorodne zajęcia dodatkowe, które pozwalają rozwijać im zainteresowania i pasje oraz podejmować wyzwania naukowe. – Nasze liceum cieszy się dużym zainteresowanie ze względu na jego wyjątkowość na rynku edukacyjnym: jest nowoczesne i nastawione na indywidualny sukces każdego ucznia – dodaje Anita Skrzyniarz.

Pamiątkowe dyplomy odebrali – podczas gali zorganizowanej w auli Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie – prof. Agnieszka Bieńkowska, prorektor ds. kształcenia, Alicja Skrzyniarz, dyrektorka ALO wraz z trójką nauczycieli oraz dwójka wyróżniających się uczniów: Zofia Ośmińska, laureatka stypendium ministra edukacji i nauki 2022/23 oraz Oskar Chamela.

 

– Per aspera ad astra. Cieszy nas, że codzienne wysiłki, czynione z ogromnym zaangażowaniem przez całą społeczność ALO, przekładają się na realny rozwój wszystkich uczniów i pozwalają na pełen rozkwit ich potencjału – mówi prof. Agnieszka Bieńkowska, prorektor ds. kształcenia. – Nagrody są oczywiście niezmiernie ważne i zawsze bardzo się z nich cieszymy, bo potwierdzają, ze prowadzone działania maja i sens i dobry kierunek, ale nie są i nie mogą być celem samym w sobie. Jestem pewna, ze dzisiejszy dzień jest zarówno dla szkoły, jak i całej Politechniki Wrocławskiej powodem do dumy i radości.

Ogólnopolski ranking szkół po raz 25. przygotował miesięcznik „Perspektywy”. Zebrano i przeanalizowano w nim dane z 1360 liceów ogólnokształcących i 1185 techników.

Kapituła, której przewodniczyła rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, prof. Barbara Marcinkowska, brała pod uwagę sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej działa od 2014 r. i mieści się w popularnym Serowcu (budynek C-13).  Znajdują się tam sale lekcyjne, specjalistyczne pracownie oraz laboratoria. Wszystkie klasy wyposażone są w komputery i projektory multimedialne, dzięki czemu podczas zajęć nasi uczniowie korzystają z nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Szkoła dysponuje m.in. sprzętem do zajęć budowy układów elektronicznych oraz robotyki z elementami programowania.

Nauka w liceum jest bezpłatna, a nabór prowadzony na zasadach szkoły publicznej, choć placówka znajduje się w osobnym systemie rekrutacji. Nacisk położony jest na przedmioty ścisłe – matematykę, fizykę, chemię i informatykę, ale uczniowie mają też do wyboru wiele zajęć pozalekcyjnych.

źródło informacji: Politechnika Wrocławska – https://pwr.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/liceum-pwr-w-top-10-szkol-w-polsce-w-rankingu-perspektyw-12765.html

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone