Liczymy się dla edukacji! Ogólnopolska konferencja już październiku we Wrocławiu

Możliwość komentowania Liczymy się dla edukacji! Ogólnopolska konferencja już październiku we Wrocławiu została wyłączona Aktualności, Nauka

Już na początku października Wrocław stanie się edukacyjną stolicą Polski! 7 i 8 października 2022 r. odbędzie się tu konferencja „Liczymy się dla edukacji”, poświęcona rozmowom m.in. o tym, dlaczego edukacja jest ważna dla każdego z nas, jak projektować jej przyszłość oraz co zrobić, by wprowadzać zmianę w polskich szkołach. Do udziału w niej zaproszony jest każdy, komu bliskie jest dobro polskiej edukacji.

 Konferencja-Liczymy-się-dla-edukacji baner WPT

Konferencja odbędzie się we Wrocławskim Parku Technologicznym, który w ramach inicjatywy Projektujemy przyszłość. Edukacja organizuje ją we współpracy z Fundacją Pro Mathematica. Jej program składa się z czterech części.

Co w programie?

Pierwsza część, właśnie pod hasłem „Liczymy się dla edukacji”, będzie próbą odpowiedzi na pytanie o to, dlaczego wszyscy na równi liczymy się dla edukacji? W sesji otwierającej weźmie udział m.in. Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia, a w panelu dyskusyjnym przedstawiciele m.in. nauczycieli, dyrektorów szkół, rodziców, uczniów i organizacji pozarządowych. Prelekcję o zawodzie przyszłości, bez którego nie ma przyszłości, czyli pracy nauczyciela, wygłosi również Konrad Ciesiołkiewicz, prezes Fundacji Orange.

Dalsza część programu będzie nieco przewrotna, ponieważ w roli inspiracji postawi… błędy popełniane w edukacji. Wystąpienia pod hasłem „Nigdy więcej już nie zrobię…”, które wygłoszą Dorota Kujawa-Weinke, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 8 w Gdańsku oraz Aleksandra Mikulska, dyrektor Autorskiej Szkoły Podstawowej NAVIGO we Wrocławiu, pokażą, jak w edukacji można uczyć się na błędach. Uzupełnią ją sesja Q&A oraz podsumowanie dyskusji z pierwszego dnia konferencji, którą poprowadzą Oktawia Gorzeńska i Artur Krawczyk, eksperci inicjatywy Projektujemy przyszłość. Edukacja.

Drugi dzień konferencji

W ramach drugiego dnia wydarzenia uczestnicy staną przed odpowiedzią na dwa pytania – jak działać w szkole tu i teraz oraz jak projektować przyszłość edukacji. Odpowiedziom na te pytania poświęcone będą prelekcje, panel dyskusyjny oraz sesja inspiracji pod hasłem „Mniej znaczy więcej”. Wezmą w nich udział m.in.: Ewa Radanowicz, doradca i konsultant ds. przestrzeni edukacyjnej, Bartosz Bartoszewicz, Wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia, Wiesława Mitulska, nauczycielka w Szkole Podstawowej im. gen. J. H. Dąbrowskiego w Słupi Wielkiej, Kamila Narewska-Prella, nauczyciel biologii i przyrody w Szkole Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Ostródzie oraz Agnieszka Pilch, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Hażlachu. Konferencję zakończy otwarta sesja dyskusyjna.

Jak dołączyć?

Bilety na konferencję są jeszcze dostępne! Aby je zdobyć wystarczy wejść na www.liczymysiedlaedukacji.pl. Bilet obejmuje pełen dostęp do wszystkich wydarzeń odbywających się w trakcie konferencji, obiad i lunch w trakcie konferencji, materiały konferencyjne oraz zaproszenie na uroczystą kolację.

Projektuj przyszłość edukacji!

Warto zaznaczyć, że dyskusje, sesje inspiracji i prelekcje w trakcie Konferencji „Liczymy się dla edukacji” to nie wszystko! – W trakcie konferencji postawimy oczywiście na wymianę doświadczeń i inspiracji! Będzie ona również podsumowaniem naszych dotychczasowych działań, szczególnie akcji Liczymy się dla edukacji, w ramach której powstaje ogólnodostępna baza osób i organizacji działających na rzecz polskiej szkoły, oraz inauguracją kolejnego etapu – rozpoczęcia prac nad strategią rozwoju edukacji w Polsce. Będziemy ją budować współpracując z różnymi grupami społecznymi, które łączy wspólny cel – dobro polskiej szkoły – komentuje Maciej Potocki, Prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Warto dodać, że Konferencja to tylko jedno z działań podejmowanych w ramach inicjatywy „Projektujemy przyszłość. Edukacja”. Celem jest również zaprojektowanie edukacji, która będzie procesem łatwiejszym, prowadzonym nie tylko praktycznie, ale i z wizją. Więcej na jego temat można przeczytać na www.projektujemyprzyszlosc.pl

źródło informacji: WPT   https://www.technologpark.pl/2022/07/liczymy-sie-dla-edukacji-policz-sie-razem-z-nami/

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone