Lipiec w Starej Kopalni

Możliwość komentowania Lipiec w Starej Kopalni została wyłączona Aktualności

Czerwiec w Starej Kopalni był miesiącem wyjątkowym – w tym czasie obiekt odwiedzili liczni autorzy blogów podróżniczych i rodzinnych. Lipiec również zapowiada się ciekawie – wakacyjne zajęcia edukacyjne i warsztaty dla dzieci oraz kolejne edycje Nocnego Zwiedzania.

Od lipca Stara Kopalnia zaprasza dzieci na Wakacje w Starej Kopalni – do wyboru są zajęcia muzealne (np. Szychta Fuksów – pierwsza zmiana młodych górników, gry terenowe, zajęcia kartograficzne) oraz warsztaty w Centrum Ceramiki Unikatowej (m.in. warsztaty zdobnicze, kalkomania, mała forma rzeźbiarska). Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie instytucji – bilety dostępne stacjonarnie w kasie w Kawiarni Sztygarówka. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy na adres sekretariat@starakopalnia.pl lub tel. 74 667 09 00.
Przez cały okres wakacji w weekendy (sobota-niedziela) Stara Kopalnia wydłuża godziny zwiedzania – ostatnie wejście rozpoczyna się o godzinie 17.00. Bilety można zakupić wcześniej przez stronę internetową.

Do 2 sierpnia dostępna jest wystawa fotografii Marcina Ryczka. Oprócz niesamowitych zdjęć z różnych części świata, na wystawie dostępna jest także instalacja wykonana z 1000 sztuk żurawi origami, które powstały podczas warsztatów w Starej Kopalni. Wystawa jest czynna codziennie, wstęp wolny. 18 lipca instytucja zaprasza na wyjątkowe oprowadzanie po wystawie „Harmony” z udziałem autora.
Ostatni miesiąc był intensywnym czasem promocji – Stara Kopalnia wraz z Muzeum Porcelany promowały swoją ofertę m.in. w Palmiarni w Wałbrzychu, Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej oraz w Podziemnym Mieście Osówka w Głuszycy. W nadchodzących miesiącach Stara Kopalnia będzie obecna w kolejnych, okolicznych atrakcjach turystycznych.

 

Szczegóły i bilety dostępne na stronie www.starakopalnia.pl.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone