LSSE: Kolejna edycja „Zawodowej Strefy” za nami

Możliwość komentowania LSSE: Kolejna edycja „Zawodowej Strefy” za nami została wyłączona Biznes, galeria, Nauka

23 października w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy odbyła się konferencja „Zawodowa Strefa”. Wzięło w niej udział ponad 300 osób, a wśród nich m.in: minister edukacji narodowej Anna Zalewska, przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, firm działających w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. (LSSE), samorządowcy, naukowcy, parlamentarzyści, studenci i uczniowie.

Konferencja „Zawodowa Strefa 2017” to jedno z najważniejszych spotkań poruszających zagadnienie kształcenia dualnego oraz szkolnictwa branżowego i technicznego na Dolnym Śląsku. Gromadzi kluczowe szkoły, firmy i instytucje mające wpływ na rozwój gospodarczy regionu.

Podczas konferencji prezes LSSE, Witold Lech Idczak, uroczyście wręczył zezwolenia na działalność w LSSE czterem najnowszym inwestorom. Są nimi BASF Polska Sp. z o.o., HURAS – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych Sp. z o.o., DINO POŁUDNIE Sp. z o.o. i APINEX TECHNIKA TWORZYW SZTUCZNYCH Sp. z o.o., które łącznie zainwestują w LSSE co najmniej 437 milionów złotych i utworzą co najmniej 440 nowych miejsc pracy.

– Dostęp do światowej klasy specjalistów, kształcących się i mieszkających w naszych regionie, staje się decydującym czynnikiem, prowadzącym do lokowania inwestycji w LSSE. 2017 rok jest jednym z najlepszych od początku funkcjonowania LSSE. To ponad 900 milionów złotych zadeklarowanych nakładów inwestycyjnych i co najmniej 1600 nowych miejsc pracy – powiedział Witold Lech Idczak.

Dziś LSSE to 21 kompleksów inwestycyjnych (podstref) w 18 gminach obejmujących ponad 1300 ha terenów inwestycyjnych. W firmach działających w LSSE pracuje dziś ponad 15 tys. osób. Dotychczasowe nakłady inwestycyjne przekroczyły 8 miliardów złotych. LSSE wyróżnia strategiczne – centralne położenie w Europie. Tu przecinają się główne szlaki komunikacyjne – drogi S3 i A4. Ogromne znaczenie ma dogodne położenie na styku granicy niemieckiej i czeskiej: 280 km od Berlina, 198 km od Drezna i 228 km od Pragi. Ponadto gminy w regionie należą do najbardziej aktywnych, zaangażowanych w pozyskiwanie inwestorów i czyniących największe postępy w ich obsłudze.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone