Mateusz Pospieszalski Quintet we Wroclavii

Możliwość komentowania Mateusz Pospieszalski Quintet we Wroclavii została wyłączona Aktualności, Kultura

Już 28 lipca na zielonym tarasie Wroclavii zagra Mateusz Pospieszalski wraz z zespołem. Koncert odbędzie się ramach trwającego właśnie we Wrocławiu corocznego Vertigo Summer Jazz Festival. Uczestnicy mogą spodziewać się jazzu najwyższej próby, w połączeniu z relaksem wśród zieleni. Jeszcze do 16 lipca można wygrać wejściówki na wydarzenie.

Vertigo Summer Jazz Festival_Wroclavia

Vertigo Summer Jazz Festival_Wroclavia fot. mat. prasowe

Mateusz Pospieszalski Quintet to jeden z najgorętszych punktów tegorocznego programu festiwalowego, dobrze znany jazzowym smakoszom. Koncert formacji rozpocznie się w środowy wieczór o godz. 20.00, 28 lipca. Odbędzie się na poziomie +2 Wroclavii, w kameralnej przestrzeni, która łączy zieleń i spektakularną architekturę.

Muzyka kwintetu to duża doza nieprzewidywalności, wirtuozerskie solówki i sceniczna energia lidera. Ostatnia płyta formacji („Tralala”, 2017) łączy doświadczenia z pogranicza alternatywnego jazzu, rocka i folku.

Zespół zagra w składzie:

Mateusz Pospieszalski – saksofon altowy, saksofon barytonowy, wokal, Maksymilian Mucha – kontrabas, wokal, Barbara Pospieszalska – wokal, Marek Pospieszalski – saksofon tenorowy, klarnety, flet i wokal oraz Michał Bryndal – perkusja. Mateusz Pospieszalski, twórca i lider formacji to prawdziwa osobowość sceniczna i wulkan energii; kompozytor, aranżer, producent, wokalista i przede wszystkim – multiinstrumentalista. Gra na saksofonach, fletach, instrumentach klawiszowych i perkusyjnych, klarnecie basowym i akordeonie. Jest muzykiem wszechstronnym, znanym z formacji jazzowych, ale też rockowych, czy jako kompozytor muzyki filmowej i teatralnej. Należy m.in. do legendarnego zespołu VOO VOO, przyczynił się też do sukcesu Zakopower (komponując m.in. przebój „Boso”). Z Wrocławiem związany przez Przegląd Piosenki Aktorskiej – pięciokrotnie był producentem muzycznym i aranżerem Koncertów Galowych, a utwory w jego aranżacjach wykonywali m.in.: Dee Dee Bridgewater, Nick Cave, Tadeusz Nalepa, Maria i Jan Peszek, Kinga Preis.

koncert scenografia Wroclavia

koncert scenografia Wroclavia fot. mat. prasowe Wroclawia

Wroclavia po raz trzeci w czasie wakacji organizuje na swym letnim tarasie wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, tworząc unikalną, zieloną strefę miejskiego relaksu. Miejsce, w którym na co dzień można odpocząć od gwaru ulicy, dzięki aranżacji przestrzeni, muzyce i światłom zmieni się w klimatyczną, chilloutową przestrzeń. W 2019 r. w ramach Wroclavia Summer Festival mieszkańcy mogli tu uczestniczyć w całym cyklu imprez: spektaklach teatralnych, koncertach i stand-upach. Od dwóch lat centrum współpracuje z Vertigo Summer Jazz Festival. W ramach tego festiwalu w poprzednich latach we Wroclavii wystąpiły już formacje Jazzpospolita i EABS. A jeszcze w tym roku, w sierpniu odbędzie się tu koncert duetu Sebastian Riedel & Bartek Miarka będący częścią Vertigo Summer Blues Festival.

Wejściówki na Mateusz Pospieszalski Quintet w cenie 90 zł dostępne są na stronie festiwalu: https://vertigojazz.pl/pl/festival. Można je też wygrać, biorąc udział w konkursie na profilach Facebook i Instagram Wroclavii. Konkurs trwa do 16 lipca do godz. 10.00. Szczegóły dostępne są na wroclavia.pl oraz na facebook.com/wroclavia.

Centrum podjęło wszelkie działania, aby zapewnić uczestnikom bezpieczeństwo. W wydarzeniu weźmie udział ok. 150 osób, po uprzednim zaaranżowaniu przestrzeni koncertowej tak, by zachować bezpieczne odległości.

mat. prasowe Wroclavia

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone