MicoCup: Legia Warszawa, Lech Poznań i Śląsk Wrocław w Brzegu Dolnym

Komentarzy (0) Sport

23 września w Brzegu Dolnym odbędzie się pierwsza edycja MicoCup, czyli turnieju dedykowanego najlepszym piłkarskim akademiom w Polsce. O zwycięstwo rywalizować będzie 10 znanych drużyn juniorskich, m.in. Legia Warszawa, Lech Poznań czy Śląsk Wrocław.

MicoCup to turniej piłkarski organizowany przez Akademię Piłkarską w Brzegu Dolnym oraz markę Micoled. W 1. edycji udział wezmą młodzi piłkarze do trzynastego roku życia z najbardziej znanych polskich klubów.

– Takiego turnieju ani w Brzegu Dolnym, ani w ogóle w regionie jeszcze nie było. Przyjadą do nas największe sportowe marki, m.in. Śląsk Wrocław, Legia Warszawa czy Lech Poznań. To ogromna szansa dla tutejszych chłopaków, żeby się pokazać i skonfrontować z zawodnikami z tych najbardziej znanych klubów. Można powiedzieć, że będzie to rywalizacja małej Ekstraklasy – mówi Robert Woźniak, prezes marki Micoled, współorganizatora turnieju. – Przy okazji to duże wydarzenie sportowe, które będzie atrakcyjne nie tylko dla fanów piłki nożnej. Zapraszamy całe rodziny z dziećmi.

Oprócz wspomnianych ekip, po brzeskiej murawie będą biegać piłkarze Pogoni Szczecin, Zagłębia Lubin, Górnika Zabrze, Jagielloni Białystok, Lechii Gdańsk, FC Wrocław Academy oraz gospodarzy turnieju – zawodników z AP Brzeg Dolny.

Do rywalizacji stanie ponad 160 młodych sportowców. Zawody będą podzielone na dwa dni. Ich areną będą boiska kompleksu hotelowo–sportowego w Brzegu Dolnym przy ulicy Kolejowej 1. Wydarzenie zainauguruje ceremonia otwarcia.

Wstęp na turniej jest darmowy.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *