Mikropożyczka na własny biznes

Komentarzy (0) Aktualności, Biznes

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego wspiera osoby w wieku minimum 30 lat, pozostające bez pracy, które chciałyby rozpocząć działalność gospodarczą. Jeśli nie pracujesz a myślisz o własnym biznesie lub jesteś osobą bezrobotną i potrzebujesz pożyczki na założenie firmy sięgnij po 80 tysięcy złotych z unijnego programu Mikropożyczka. Na przyszłych przedsiębiorców czeka blisko 6 milionów złotych do rozdysponowania.

 

Wsparcie z projektu Mikropożyczka to szansa dla osób bez pracy, które maja pomysł, chcą rozpocząć własną działalność, ale brakuje im na to funduszy.

 –  Środki finansowe dedykowane  są przede wszystkim do osób od 30 roku życia które znajdują się  w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy: osób w wieku 50 lat i więcej, kobiet, osób  z niepełnosprawnościami, osób długotrwale bezrobotnych oraz o niskich kwalifikacjach – mówi Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. – W ramach pożyczki finansowane będą wydatki związane z rozpoczynaniem działalności gospodarczej na terenie województwa dolnośląskiego. Wkład pożyczki w koszcie realizowanego przedsięwzięcia rozwojowego może stanowić do 100% jego wartości – dodaje prezes FRW.

Proste i jasne zasady

Maksymalna kwota Mikropożyczki wynosi do 80 tysięcy złotych, a maksymalny okres spłaty 7 lat. Istnieje także możliwość 12 miesięcznej karencji. Oprocentowanie roczne to zaledwie 0,175%.  Co ważne, pożyczkobiorca nie musi obawiać się żadnych dodatkowych kosztów. Fundusz Regionu Wałbrzyskiego nie pobiera żadnych opłat i prowizji za udzielenie pożyczki oraz nieodpłatnie pomaga przy wypełnieniu wniosku. Przedsiębiorca może otrzymać maksymalnie jedną pożyczkę w ramach programu Mikropożyczka. Zobowiązuje się także do prowadzenia działalności gospodarczej przez okres co najmniej 12 miesięcy od dnia faktycznego jej rozpoczęcia.

Podpisanie-pierwszej-umowy-Mikropożyczka1 fot. mat. prasowe

Dlaczego warto sięgnąć po pożyczkę na start?

 – Atrakcyjne oprocentowanie, brak prowizji, krótki czas rozpatrzenia wniosku, prosty sposób otrzymania środków finansowych. To główne zalety programu  – wylicza Łukasz Ziółkowski, właściciel nowo powstałej firmy Ziółkowscy.

Pierwszy beneficjent Fundusz Regionu Wałbrzyskiego w ramach Mikropożyczki uruchomił działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług doradztwa dla branży gastronomicznej w projektowaniu lokali, ciągów technologicznych oraz dostosowywania lokali do wymogów sanitarnych.

Drugim obszarem działania firmy jest sprzedaż odzieży dla branży gastronomicznej prowadzona zarówno bezpośrednio w kontakcie z odbiorcami jak i przez internet, w tym projektowanie i wykonywanie nadruków na odzieży. Docelowo planuję także rozszerzenie usług o produkcje filmów reklamowych i okolicznościowych przy wykorzystaniu kamery i drona – tłumaczy młody przedsiębiorca, Łukasz Ziółkowski.

Więcej informacji na temat Mikropożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej na stronie www.frw.pl

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *