Mikropożyczka na własny biznes

Możliwość komentowania Mikropożyczka na własny biznes została wyłączona Aktualności, Biznes

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego wspiera osoby w wieku minimum 30 lat, pozostające bez pracy, które chciałyby rozpocząć działalność gospodarczą. Jeśli nie pracujesz a myślisz o własnym biznesie lub jesteś osobą bezrobotną i potrzebujesz pożyczki na założenie firmy sięgnij po 80 tysięcy złotych z unijnego programu Mikropożyczka. Na przyszłych przedsiębiorców czeka blisko 6 milionów złotych do rozdysponowania.

 

Wsparcie z projektu Mikropożyczka to szansa dla osób bez pracy, które maja pomysł, chcą rozpocząć własną działalność, ale brakuje im na to funduszy.

 –  Środki finansowe dedykowane  są przede wszystkim do osób od 30 roku życia które znajdują się  w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy: osób w wieku 50 lat i więcej, kobiet, osób  z niepełnosprawnościami, osób długotrwale bezrobotnych oraz o niskich kwalifikacjach – mówi Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. – W ramach pożyczki finansowane będą wydatki związane z rozpoczynaniem działalności gospodarczej na terenie województwa dolnośląskiego. Wkład pożyczki w koszcie realizowanego przedsięwzięcia rozwojowego może stanowić do 100% jego wartości – dodaje prezes FRW.

Proste i jasne zasady

Maksymalna kwota Mikropożyczki wynosi do 80 tysięcy złotych, a maksymalny okres spłaty 7 lat. Istnieje także możliwość 12 miesięcznej karencji. Oprocentowanie roczne to zaledwie 0,175%.  Co ważne, pożyczkobiorca nie musi obawiać się żadnych dodatkowych kosztów. Fundusz Regionu Wałbrzyskiego nie pobiera żadnych opłat i prowizji za udzielenie pożyczki oraz nieodpłatnie pomaga przy wypełnieniu wniosku. Przedsiębiorca może otrzymać maksymalnie jedną pożyczkę w ramach programu Mikropożyczka. Zobowiązuje się także do prowadzenia działalności gospodarczej przez okres co najmniej 12 miesięcy od dnia faktycznego jej rozpoczęcia.

Podpisanie-pierwszej-umowy-Mikropożyczka1 fot. mat. prasowe

Dlaczego warto sięgnąć po pożyczkę na start?

 – Atrakcyjne oprocentowanie, brak prowizji, krótki czas rozpatrzenia wniosku, prosty sposób otrzymania środków finansowych. To główne zalety programu  – wylicza Łukasz Ziółkowski, właściciel nowo powstałej firmy Ziółkowscy.

Pierwszy beneficjent Fundusz Regionu Wałbrzyskiego w ramach Mikropożyczki uruchomił działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług doradztwa dla branży gastronomicznej w projektowaniu lokali, ciągów technologicznych oraz dostosowywania lokali do wymogów sanitarnych.

Drugim obszarem działania firmy jest sprzedaż odzieży dla branży gastronomicznej prowadzona zarówno bezpośrednio w kontakcie z odbiorcami jak i przez internet, w tym projektowanie i wykonywanie nadruków na odzieży. Docelowo planuję także rozszerzenie usług o produkcje filmów reklamowych i okolicznościowych przy wykorzystaniu kamery i drona – tłumaczy młody przedsiębiorca, Łukasz Ziółkowski.

Więcej informacji na temat Mikropożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej na stronie www.frw.pl

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone