Muzeum Architektury wydało monografię Ludwiki Ogorzelec

Możliwość komentowania Muzeum Architektury wydało monografię Ludwiki Ogorzelec została wyłączona Aktualności, Kultura

Już od 16 sierpnia br. dostępna będzie dla czytelników pierwsza monografia Ludwiki Ogorzelec – rzeźbiarki, uznanej na całym świecie ze swej fascynacji przestrzenią i niepowtarzalnych rzeźb-konstrukcji.

książka_Ludwika Ogorzelec – Krystalizacja przestrzeni, fot. materiały prasowe Muzeum Architektury we Wrocławiu (9).JPG
grafika

Publikacja została wydana przez wrocławskie Muzeum Architektury. To ilustrowana prezentacja twórczości rzeźbiarskiej, którą polska artystka uprawia od 36 lat. Obok informacji biograficznych i tekstów programowych, znajdziemy tu przede wszystkim zdjęcia jej prac – także tych, które już nie istnieją lub znajdują się w posiadaniu
nieznanych właścicieli.

Ludwika Ogorzelec to uznana polska rzeźbiarka, absolwentka wrocławskiej PWSSP (obecnie ASP im. Eugeniusza Gepperta). Od 1985 roku mieszka i pracuje w Paryżu. Mimo silnych związków z Francją i Paryżem – tu pracowała u boku słynnego artysty Césara, tu miała pierwsze wystawy, odnosiła pierwsze sukcesy, tu rozpoczęła się jej międzynarodowa kariera – tworząc swoje dzieła, które są obiektami site-specific, w wielu krajach na wszystkich kontynentach, przedstawia się zawsze jako artysta polski (po polsku i tak właśnie, w formie męskiej, określa swój zawód). To znamienne, ponieważ rzeźbiarka uznaje, że obok celów artystycznych i poznawczych jej praca ma jeszcze jedno zadanie – rozsławianie kultury polskiej. Z powodzeniem realizuje ten cel biorąc udział w sympozjach, festiwalach i plenerach, przygotowując wystawy indywidualne i zbiorowe na całym świecie, m.in. w Australii, Stanach Zjednoczonych, Wietnamie, Hiszpanii, czy Szwecji.

Więcej informacji na temat publikacji można znaleźć pod linkiem
https://brandvoice.prowly.com/67442-wroclawskie-muzeum-architektury-wydaje-pierwsza-monografie-uznanej-rzezbiarki

 

Fot. materiały prasowe Muzeum Architektury we Wrocławiu

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone