Na PWr będą mistrzostwa świata dla pasjonatów matematyki. Trwają eliminacje

Możliwość komentowania Na PWr będą mistrzostwa świata dla pasjonatów matematyki. Trwają eliminacje została wyłączona Aktualności, Nauka

Wystartowały eliminacje do XIX edycji Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych. Chętni mają czas do 31 stycznia, by rozwiązać zadania i przesłać je poprzez specjalny formularz do organizatorów. 

eliminacje do XIX edycji Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych fot. mat. prasowe PWr

eliminacje do XIX edycji Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych fot. mat. prasowe PWr

Z łamigłówkami, równaniami i trudnymi pytaniami matematycznymi uczestnicy zawodów mierzą się na PWr od 1992 roku. Rywalizacja w ramach mistrzostw tradycyjnie podzielona jest na osiem kategorii wiekowych: od uczniów szkół podstawowych, średnich, studentów po osoby zawodowo zajmują ce się matematyką. Każdy ma szansę zwyciężyć w swojej grupie i następnie reprezentować Polskę na finale światowym. A ten, po raz pierwszy w historii, zostanie zorganizowany w naszym kraju, na Politechnice Wrocławskiej.

Jednak aby się tam dostać, trzeba wcześniej przebrnąć przez etapy wstępne. Pierwsze dwie rundy eliminacji odbywają się zdalnie. Najlepsi zakwalifikują się do finału krajowego, które zorganizujemy 13 i 14 maja. Z grona zwycięzców zostanie utworzona reprezentacja Polski. Rywalizować ona będzie z przeciwnikami z całego świata podczas Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Logicznych i Matematycznych. W tym roku gospodarzem imprezy (25-26 sierpnia) jest Politechnika Wrocławska.

Tu rozwiążesz zadania eliminacyjne

Mistrzostwa Polski w Grach Matematycznych i Logicznych organizuje Wydział Matematyki PWr, który także powołuje i następnie opiekuje się reprezentacją naszego kraju na światowych finałach. Polscy zawodnicy z sukcesami startują w nieoficjalnych matematycznych mistrzostwach świata od 1992 roku. W zeszłym roku ze szwajcarskiej Lozanny Polacy przywieźli cztery złote oraz po dwa srebrne i brązowe medale.

źródło informacji: Politechnika Wrocławska   –  https://pwr.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/matematyczne-eliminacje-do-nieoficjalnych-mistrzostw-swiata-na-pwr-12764.html

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone