NASZ PATRONAT: 14. edycja konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” rozpoczęta!

Możliwość komentowania NASZ PATRONAT: 14. edycja konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” rozpoczęta! została wyłączona Biznes

W tym roku organizatorzy przewidzieli osiem konkursowych kategorii. Swoich kandydatów można zgłaszać za pomocą ankiet do 21 września. Wieńcząca tegoroczną edycję Wielka Gala Biznesu, na której poznamy wybranych przez Kapitułę laureatów, odbędzie się 23 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Organizatorzy, wraz z Partnerem Merytorycznym Konkursu – firmą PwC, przewidzieli w tym roku następujące kategorie:

  1. Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw
  2. Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla średnich i dużych przedsiębiorstw
  3. Ambasador Dolnego Śląska
  4. Nagroda za społeczną odpowiedzialność firmy
  5. Nagroda dla samorządów w tworzeniu własnej, lokalnej marki
  6. Nagroda dla Pioniera Wieku Cyfrowego
  7. Dolnośląski Produkt Roku
  8. Sukcesja z sukcesem

Tegoroczna edycja konkursu przyniosła pewne zmiany. Największą nowością jest kategoria Sukcesja z sukcesem, skierowana do firm rodzinnych, które przeszły zmianę pokoleniową. Docenione zostaną te przedsiębiorstwa, które podjęły strategiczną decyzję o przekazaniu zarządzania firmą młodszemu pokoleniu i są w stanie wykazać korzyści z niej płynące.

Modyfikacji uległa natomiast kategoria dla jednostek samorządu terytorialnego, czyli Nagroda dla samorządów w tworzeniu własnej, lokalnej marki. W tym roku Kapituła weźmie bowiem pod uwagę te gminy i powiaty, które zrealizowały efektywną kampanię marketingową, służącą budowie własnej marki oraz promocji regionu.

W kategorii Nagroda za społeczną odpowiedzialność firmy akcent zostanie położony na działania wspierające rodzinę oraz umożliwiające pracownikom zdrową równowagę pomiędzy rozwojem zawodowym a realizowaniem swoich celów w życiu prywatnym.

Ostatnia zmianą było połączenie dwóch zeszłorocznych kategorii (Nagrody za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska oraz Nagrody dla Ambasadora Dolnego Śląska) w jedną: Ambasador Dolnego Śląska. Skierowana jest ona do dolnośląskich przedsiębiorstw i instytucji, które swoimi działaniami przyczyniają się do promocji Dolnego Śląska poza granicami regionu i kraju, a także aktywnie wspierają integrację środowiska lokalnych przedsiębiorców, władz, zrzeszeń branżowych oraz innych podmiotów.

Jak co roku, laureatów konkursu wyłoni Kapituła, złożona ze znamienitych ekspertów, wśród których znajdują się rektorzy najważniejszych wrocławskich uczelni, przedstawiciele dolnośląskich samorządów oraz dyrektorzy, prezesi i właściciele najważniejszych przedsiębiorstw i instytucji na Dolnym Śląsku.

Ankiety konkursowe, dostępne na stronie www.gryfy.pl/Ankiety można przesyłać w formie elektronicznej lub pocztą tradycyjną na adres Organizatora:

Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy

ul. Ofiar Oświęcimskich 41/43

50-059 Wrocław

z dopiskiem Konkurs „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” w terminie do 21 września 2017 roku (również ankiety wysłane pocztą tradycyjną muszą trafić do biura Organizatora do tego terminu).

W dotychczasowej 13-letniej historii Konkursu wzięło udział ponad 1200 przedsiębiorstw i jednostek samorządu terytorialnego. Wyłoniono 95 Laureatów. W 2015 roku nadesłano rekordową ilość 200 zgłoszeń na Konkurs, a Wielka Gala Biznesu w 2015 i 2016 roku przyciągnęła blisko 2000 najznakomitszych osobistości Wrocławia i Dolnego Śląska.

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone